هوش مصنوعی گوگل بارد

what is google bard

مقدمه :
امروزه هوش مصنوعی و چت بات‌های آن با سرعت فزاینده‌ای در حال گسترش هستند و در هر شغلی مانند برنامه نویسی و تولید محتوا و … در حال پیدا کردن جایگاه خود است. شرکت‌های بزرگ مختلف و بزرگی امروزه سعی دارند در حوزه هوش مصنوعی فعالیت کنند و به معرفی محصول خود می‌پردازند. هر کدام از این هوش‌های مصنوعی ویژگی‌هایی دارند و دارای مزایا و معایب مشخصی هستند. برای مثال امکان ارسال تصویر و مدیا برای برخی فعال است و برای برخی غیر فعال. برخی رایگان هیتند و نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از آنها نیست ولی برخی از هوش‌های مصنوعی پولی هستند و نیاز به پرداخت هزینه است. هوش مصنوعی گوگل بارد یکی از امکانات نسبتاً جدید گوگل است که در واقعی پاسخی به ربات ChatGPT بوده و کاربردهایی شبیه به آن دارد. با این حال، گوگل همیشه در تلاش است تا در ارائه تکنولوژی‌های تازه سرآمد باشد و از این رو، با این‌که گوگل بارد هنوز در مرحله آزمایشی است، با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت و توسعه می‌باشد. در این مقاله از وب نگاه قصد داریم به بررسی این مسئله بپردازیم که هوش مصنوعی گوگل بارد چیست، چه کاربردهایی دارد و نحوه استفاده از آن چگونه است.

سفارش طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اختصاصی

تماس

گوگل بارد چیست؟

شرکت گوگل هوش مصنوعی گوگل بارد را در پاسخی به ربات ChatGPT ارائه داد، تا تجربه‌ جستجو را به مرحله‌ای تکمیلی‌تر و پیشرفته‌تر برساند. گوگل حتی در ابتدا اعلام کرد که برخی پاسخ‌های بارد، ممکن است دقت کافی نداشته و چندان درست نباشد، اما این امکان گوگل همواره در حال پیشرفت و توسعه است. در ابتدا برای استفاده از این امکان گوگل، صف انتظاری طراحی شده و کاربران ناچار بودند تا برای استفاده از بارد، صبر کنند. اما در حال حاضر این محدودیت نیز برداشته شده و گوگل بارد، بدون محدودیت و نیاز به انتظار، برای تمامی کاربران، به طور رایگان در دسترس است.
گوگل بارد از زبان فارسی نیز پشتیبانی کرده و علاوه بر توانایی شرکت در مکالمات محاوره‌ای و روزمره، قابلیت‌های پیشرفته‌تری از جمله جستجوی چند منظوره و کد نویسی را نیز دارد.

کاربردهای هوش مصنوعی گوگل بارد

از آن‌جایی که هوش مصنوعی گوگل بارد هر لحظه در حال توسعه بوده و تغییراتی در جهت پیشرفت روی آن اعمال می‌شود، ما هنوز نمی‌دانیم که این ربات هوش مصنوعی قادر به انجام چه کارهایی است. با این حال، طبق بررسی ربات و تجربه و همچنین اطلاعاتی که خود بارد به ما می‌دهد، می‌دانیم که توانایی تولید محتوای متنی، ترجمه به چند زبان مختلف و پاسخ به سوالات متنوع به صورت آموزشی را دارد. همچنین می‌تواند با چندین زبان برنامه نویسی، کد بنویسد و همچنین آن‌ها را عیب‌یابی کند.
همچنین یکی از کاربردهایی که ربات‌های هوش مصنوعی این چنینی برای کاربران دارند، این است که می‌توان از آن‌ها به عنوان یک مشاور و روانشناس آنلاین کمک گرفت ! هوش مصنوعی گوگل بارد به اکثر سوالات شما پاسخ می‌دهد و در صورت بروز برخی مشکلات، شما می‌توانید از آن به عنوان راهنما حل مشکل استفاده کنید. اما در هر حال، باید بدانید که هوش مصنوعی به اندازه ذهن یک انسان توانایی پردازش اطلاعات را ندارد و ممکن است اشتباهاتی از آن سر بزند. همچنین دارای عواطف انسانی نمی‌باشد و در نتیجه این امر، ربات هوش مصنوعی به هیچ عنوان بهترین همدم شما برای در میان گذاشتن مشکلات روحی و روانی و عاطفی نیست و برای حل این مسائل، بهتر است از مشاورها و روانشناس‌های واقعی کمک بگیرید !
گوگل بارد همچنین در گوشه صفحه گزینه Google it را تعبیه کرده است که اگر کاربر به هر دلیلی از جوابی که ربات هوش مصنوعی به سوالش داده راضی نبود، برای یافتن پاسخ سوال خود، آن را در گوگل جستجو کند.
لازم به ذکر است که هنگام استفاده از هر ربات هوش مصنوعی، باید این حقیقت را در نظر داشته باشید که این ربات‌ها در حقیقت‌یابی اشتباهات متعددی می‌کنند و نمی‌شود همیشه به توضیحات و اطلاعات آن‌ها استناد کرد. در نتیجه، اگر قصد دارید برای تحقیقات خود و یا نوشتن مقالات درسی و کاری از گوگل بارد استفاده کنید، همواره احتیاط را اساس کار خود قرار دهید و به طور حتم سعی کنید از صحت اطلاعات دریافتی از ربات، مطمئن شوید.

نحوه استفاده از هوش مصنوعی گوگل بارد

همان‌طور که گفته شد، دیگر محدودیت و صف انتظاری برای استفاده از هوش مصنوعی گوگل بارد وجود ندارد و شما برای استفاده از آن، فقط کافی است ثبت نام کنید ! برای این کار نیاز به یک اکانت گوگل بالای ۱۸ سال دارید، باید جیمیل خود را وارد کنید . پس از تایید تمامی شرایط و ضوابط، کمی صبر کنید تا به صفحه استفاده از ربات هوش مصنوعی بارد منتقل شوید. در صفحه چت بات، شما می‌توانید سوال خود را در کادر مربوط به آن وارد کنید و کمی منتظر بمانید، تا ربات هوش مصنوعی بارد پاسخ شما را بدهد. همچنین می‌توانید از گزینه google it برای دیدن نتایج متنوع‌تر نیز استفاده کنید.

آیا استفاده از گوگل بارد رایگان است؟

در حال حاضر استفاده از گوگل بارد کاملاً رایگان می‌باشد؛ با این حال، از آن‌جایی که ربات ChatGPT پس از گذشت مدتی از طراحی آن و استفاده توسط کاربران پولی شد، امکان این مسئله برای گوگل بارد نیز در آینده‌ای نزدیک، وجود دارد.

bard ai چیسترقابت گوگل بارد و ChatGPT 

گوگل بارد از ابتدا برای رقابت با ربات ChatGPT به بازار عرضه شد. در حال حاضر، ربات ChatGPT امکانات بسیار بیشتر و پیشرفته‌ترین نسبت به گوگل بارد دارد، با این حال، گوگل بارد با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است و به طور مداوم، کاربردهای متنوعی را به مخاطب ارائه می‌دهد. باید دید که با گذشت زمان، شرکت گوگل می‌تواند این ربات هوش مصنوعی را چنان توسعه دهد تا از ربات ChatGPT پیشی بگیرد، یا خیر.

سخن پایانی:
در این مقاله هوش مصنوعی گوگل بارد را مورد بررسی قرار دادیم، ماهیت آن و نحوه کار کردن با این تکنولوژوی را آموزش دادیم و همچنین از کاربردهای حال حاضر و برنامه‌های احتمالی این ربات در آینده صحبت کردیم. شرکت برنامه نویسی ما همواره در تلاش است تا اطلاعات مفید در حوزه کد نویسی، زبان‌های برنامه نویسی و هوش مصنوعی را در اختیار شما کاربران قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت وب نگاه مراجعه کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *