ابزار طراحی رابط کاربری UI و UX

رابط کاربری

طراحی رابط کاربری مقوله بسیار پراهمیت در بخش طراحی سایت تخصصی است. رابط کاربری (UI)  مخفف کلمه User Interface باید به گونه ای حرفه ای طراحی و پیاده سازی شود که کاربر سایت را ترک نکند. از عوامل مهمی که باعث می شود کاربر سایت را ترک نکند و بارها به سایت ما بازگردد طراحی رابط کاربری اصولی است. طراحی رابط کاربری باعث ایجاد جنبه بصری و تعامل کاربر با سایت می شود و از این رو کاربران به سایت شما جذب می شوند. کاربر باید بعد از ورود به سایت بتواند به راحتی بتواند سفارش خود را ثبت کند، در سایت عضو شود، به منو دسترسی داشته باشد و بتواند مطالب و یا خدمات شما را به آسانی پیدا نماید. این امر تنها با طراحی رابط کاربری سایت میسر است. اگر علاقه مند به حوزه طراحی سایت هستید، قبل از شروع طراحی سایت با وردپرس و یا کدنویسی نیاز است تا با استانداردهای طراحی رابط کاربری آشنا شوید. لذا توصیه می کنیم در مورد تجربه کاربری اصولی مطالعه داشته باشید.

ابزار sketch

این ابزار معروف و پرطرفدار شبیه به Photoshop , Illustrator است اما امکانات بیشتری نسبت نرم افزار فتوشاپ دارد. طراحی آیکون های جذاب، طراحی قالب سایت و رابط کاربری سایت و اپلیکیشن از جمله ویژگی های این ابزار است. این ابزار به عنوان پرطرفدارترین ابزار بین طراحان سایت شناخته می شود تا جایی که در گذشته طراحان سایت از فتوشاپ برای طراحی قالب سایت و… استفاده می کردند. اما sketch توانست با امکانات بیشتر و رابط کاربری حرفه ای نظر طراحان وب را به خود جذب نماید.

Zeplin

همکاری بین طراحان و برنامه نویسان وب برای موفقیت یک پروژه وب ضروری است ، و این سنجش موفقیت یک تیم است. داشتن یک منبع آنلاین حقیقت که به این همکاری کمک کند فوق العاده مفید است. Zeplin یک ابزار طراحی UI قدرتمند است و می توانید پروژه خود را با تیم توسعه دهنده خود به اشتراک بگذارید و فضای کاری حرفه ای را برای خود تیم تان ایجاد کنید. Zeplin دارای بسیاری از ویژگی های مفید است، اما نسخه رایگان آن محدودیت هایی را دارد. شما تنها برای یک پروژه می توانید از پلن رایگان آن استفاده کنید و برای ایجاد پروژه دوم طراحی رابط کاربری نیاز دارید تا مبلغی را پرداخت کنید.

MockFlow

MockFlow یک ابزار رابط کابری حرفه ای است که برای توسعه دهندگان وب سایت و نرم افزارها، طراحان، متخصصان UX و بازاریابان طراحی شده است. این امکان را به برنامه نویسان وب می دهد تا نمونه های اولیه رابط کاربری را برای وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه طراحی کنند. این ابزار بدون نیاز به ساختن وب سایت، یک طرح اصلی سایت از جمله ویژگی ها و عملکردهای آن را ارائه می دهد. طراحان سایت می توانند از این پلتفرم برای نشان دادن چارچوب اصلی به مشتریان خود و دریافت تاییدیه نهایی یا انجام تنظیمات در صورت لزوم استفاده کنند.

سایت MockFlow

Figma

Figma ابزاری برای طراحی مبتنی بر ابر است که عملکرد و ویژگی های آن شبیه Sketch است، اما با تفاوت های بزرگی که باعث می شود فیگما برای همکاری تیمی بهتر باشد. فیگما یک برنامه طراحی رابط کاربری است که در مرورگر اجرا می شود. Figma بر روی هر سیستم عامل کار می کند. از آنجا که فیگما مبتنی بر مرورگر است ، تیم ها می توانند مانند Google Docs با یکدیگر همکاری کنند. یکی از نقاط قوت این ابزار این است که فیگما امکان همکاری زنده و آنلاین را فراهم می کند. شما و اعضای تیم خود می توانید همه به یکباره وارد یک طرح شوید و همزمان تغییراتی در آن ایجاد کنید.

Axure RP

Axure RP ابزاری برای نمونه سازی رابط کاربری است که در درجه اول توسط طراحان UX استفاده می شود. این امکان را به شما می دهد تا نمادهای مورد نظر را بارگیری کنید. از ویژگی‌های ابزار طراحی رابط کاربری Axure RP، می‌توان به نقشه‌های سایت و ویجت‌های متنوع اشاره کرد.

Balsamiq Mockups

Balsamiq Mockups ابزار طراحی وایرفریم با قابلیت درگ و دراپ المان های وب و اپلیکیشن است.

Adobe Comp

با استفاده از Adobe Comp خط کشی و ادیت دقیق داشته باشید. بعد از طراحی می توانید خروجی مورد نظر را در برنامه های دیگر از جمله فتوشاپ ویرایش کنید.

منابع

toptal

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *