راهنمای طراحی اپلیکیشن موبایل بانک

طراحی اپلیکیشن

استفاده از موبایل یکی از گرایش‌های مدرن در تجارت، از جمله صنعت بانکداری و مالی است. امروزه ممکن است یک بانک بدون دفتر مجلل کار کند، اما باید یک وب سایت پیشرفته داشته باشد که در آن بتوان به حساب شخصی و اپلیکیشن موبایل دسترسی داشت تا کاربران بدون توجه به موقعیت مکانی خود بتوانند عملیات مالی مختلفی را انجام دهند.

چرا باید یک اپلیکیشن موبایل بانک بسازید؟

دلیل اصلی توسعه اپلیکیشن موبایل بانک، رقابت پذیری است. یک برنامه کاربردی در میان ابزارهای معمولی متعدد متمایز است، زیرا به راحت‌ترین و مؤثرترین کانال تعامل با مشتریان تبدیل شده است.

مصرف کننده امروزی ترجیح می‌دهد بانکی با وب سایت مناسب، بانکداری اینترنتی، اپلیکیشن موبایل کاربرپسند و خدمات سریع انتخاب کند. شاخص‌هایی مانند سود و نرخ سپرده یا جایگاه بانک در برخی رتبه بندی‌ها در پشت سر هم قرار می‌گیرند. از این رو، برای جلب وفاداری مشتریان و رقابتی ماندن، یک بانک باید متحرک باشد.

علاوه بر این، اپ استور و گوگل پلی در حال حاضر به یک ماشین بازاریابی غول پیکر تبدیل شده‌اند که می تواند هزاران مشتری را برای شما به ارمغان بیاورد، مشروط بر اینکه برنامه شما در میان برترین‌ها قرار گیرد.

 

شرکت نرم افزاری وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه درخشانی دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل هستید که به کسب درآمد کمک می‌کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

چند آمار برای اثبات افزایش محبوبیت اپلیکیشن های بانکی:

بر اساس تحقیقات Juniper انتظار می‌رود تا سال 2019 تعداد کاربران بانکداری تلفن همراه از 1.75 میلیارد نفر فراتر رود که 32 درصد از جمعیت بزرگسال جهان را تشکیل می‌دهد.
Statista متوجه شد که 45 درصد از پاسخ دهندگان راحتی را دلیل اصلی شروع استفاده از پرداخت موبایلی عنوان کردند.

دلایل اصلی استفاده از پرداخت موبایلی چیست؟

از ژوئن 2018، کسب و کار مالی در صدر محبوب ترین دسته بندی برنامه های اندروید در سراسر جهان قرار دارد و 25.53 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.
Statista همچنین داده هایی را در مورد در دسترس بودن ارائه دهندگان پیشرو پرداخت در جهان Apple Pay، Samsung Pay و Android Pay در بازارهای منطقه ای جهانی ارائه کرد. مشخص شد که منطقه آسیا و اقیانوسیه بیشترین تعداد کل بازارهای فعال را در هر سه سیستم پرداخت دارد.

توسعه برنامه بانکداری تلفن همراه: ویژگی های اصلی

هنگامی که یک اپلیکیشن موبایل برای بانکداری ایجاد می کنید، دو ویژگی مهم که باید در نظر گرفته شود امنیت و سادگی است.

امنیت

با توجه به نشت داده های کارت اعتباری متعدد در سراسر جهان، بیشتر مصرف کنندگان نگران خطرات امنیتی پرداخت های موبایلی هستند. بنابراین، توسعه دهندگان مسئول برنامه بانکداری تلفن همراه همیشه امنیت را در اولویت قرار می دهند.

در اینجا لیستی از بهترین روش ها برای توسعه دهندگان و کاربران وجود دارد که می تواند خطرات احتمالی ایمنی را کاهش داده یا کاملاً از بین ببرد.

سادگی

پیچیدگی کلی یک راه حل تلفن همراه حتی از خطرات ایمنی داده ها بازدارنده تر است، بنابراین سعی کنید تا حد امکان آن را ساده کنید. اکثریت قریب به اتفاق کاربران به طیف کاملی از عملکردهای بانکی در تلفن های هوشمند خود نیاز ندارند. آنها فقط باید عملیات مشترک را با یک یا چند کلیک انجام دهند. به جای کپی کردن بانکداری وب سایت خود در یک برنامه، باید نسخه سبک تر آن را بسازید.

با استفاده از نکات ساده زیر یک برنامه بانکی توسعه دهید:

تعداد توابع را به حداقل برسانید (یک برنامه باید نیازهای اولیه کاربران را برآورده کند؛ همچنین می توانید برنامه های ساده جداگانه ای برای انجام عملکردهای مختلف بسازید – این امر منطقی تر از ایجاد یک برنامه پیچیده است)
طراحی جذابی ایجاد کنید (اطلاعات تجسم شده به درستی همیشه جذاب هستند)
یک رابط بصری بسازید (ناوبری باید واضح باشد و عملیات کلیدی باید کمترین تعداد مراحل ممکن را انجام دهند)
شخصی سازی تجربه (به کاربران اجازه می دهد تا انواع اعلان ها و محتوایی را که می خواهند دریافت کنند تعیین کنند)
سفارشی کردن تجربه (پیشنهاد دکمه های میانبر برای متداول ترین تراکنش ها)
زمان پاسخگویی را کنترل کنید (موبایل مترادف با سریع است؛ مطمئن شوید که برنامه شما بیش از 2-3 ثانیه طول نمی کشد تا پاسخ دهد؛ در غیر این صورت، اکثر مصرف کنندگان آن را رها می کنند).

توابع برنامه بانکداری تلفن همراه

برنامه های بانکداری تلفن همراه سفارشی باید عملکردهای اساسی زیر را به کاربران خود ارائه دهند:

پرداخت قبض (اینترنت، خدمات آب و برق، ارتباطات سیار، وام، جریمه و غیره) را انجام دهید.
انجام انتقال پول (به حساب های همان بانک، سایر بانک ها یا سیستم های پرداخت دیجیتال)
موجودی حساب و تاریخچه تراکنش ها را بررسی کنید
توابع اضافی که یک دارایی هستند:

1.پول را به ارز دیگری تبدیل کنید

در هر تراکنش یک پیام متنی دریافت کنید و اعلان‌هایی را برای هشدار در مورد لزوم پرداخت برای چیزی دریافت کنید
ایجاد گزارش برای خلاصه کردن فعالیت حساب
موقعیت جغرافیایی نزدیکترین ATM یا دفتر بانک را تعریف کنید

2. طراحی UI/UX

طراحان قبل از توسعه دهندگان دست به کار می شوند زیرا مهم است که قبل از شروع به کدنویسی به برنامه نگاه کنید. تیم طراحان مطابق با لیست وظایف ایجاد شده بر اساس تحقیقات انجام شده کار می کند. آن‌ها قالب‌بندی UI، طراحی UX و ماکت‌ها را توسعه می‌دهند.

این مرحله ممکن است دو هفته یا بیشتر طول بکشد. با این حال، هزینه همیشه به تعداد صفحه های برنامه بستگی دارد (هر صفحه به طراحی خاص خود نیاز دارد)، بنابراین ممکن است هزینه ها افزایش یا کاهش یابد.

3. توسعه

وظیفه بعدی زنده کردن طرح تکمیل شده است. مهندسان نرم افزار دو بخش از فرآیند توسعه را انجام می دهند – برنامه نویسی frontend و backend.

توسعه Frontend با رابط کاربری سروکار دارد و آن را به کد عملکرد تبدیل می کند.

توسعه Backend با پیکربندی سمت سرور، یکپارچه سازی داده ها و امنیت سر و کار دارد.

اکثر شرکت های فناوری اطلاعات به روش چابک توسعه نرم افزار پایبند هستند. این فرآیند تکراری است و با آزمایش مداوم مرتبط است، که به آشکار شدن و رفع اشکالات در مراحل اولیه کمک می کند.

حداقل مدت مرحله توسعه پنج هفته برای یک برنامه ساده است. یک محصول پیچیده تر تا پنج ماه نیاز دارد.

هزینه این مرحله بسیار متفاوت است و ممکن است بیش از 100000 دلار باشد. این بستگی به این دارد که آیا یک برنامه بومی یا ترکیبی ایجاد می کنید، از چه پلتفرم و ابزارهایی استفاده می کنید و چه تعداد ویژگی را می خواهید شامل شود.

طراحی اپلیکیشن موبایل

4. آزمایش

قبلاً اشاره کردیم که انواع مختلفی از آزمایش ها در طول فرآیند توسعه انجام می شود. پس از تکمیل محصول، تحت آزمایش نهایی قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که همه اجزا در هماهنگی کار می کنند.

5. بازاریابی و استقرار

در این مرحله، راه حل شما برای کاربران نهایی منتشر می شود. قبل از تاریخ انتشار رسمی، بازاریابی و تبلیغات فعال باید انجام شود تا بیشترین تعداد کاربران را جذب کند و بازخورد کافی دریافت کند.

کمپین بازاریابی را می توان در رسانه های اجتماعی، با کمک روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان محبوب، از طریق تبلیغات جستجو و گردش ایمیل انجام داد. ارزیابی هزینه این مرحله دشوار است. با این وجود، بازاریابی باید یک نکته اجباری در بودجه شما باشد.

6. نگهداری و پشتیبانی

نگهداری و به روز رسانی بیشتر یک برنامه بانکداری تلفن همراه برای عملکرد موفق آن بسیار مهم است. این یک مرحله پس از توسعه است و هزینه آن در کل هزینه های ایجاد برنامه لحاظ نمی شود، اگرچه باید از قبل نیز در نظر گرفته شود.

کل هزینه توسعه اپلیکیشن

همچنین لازم به ذکر است که هزینه توسعه اپلیکیشن بانکداری موبایلی تا حد زیادی به نرخ ساعتی برنامه نویسان در مناطق مختلف جهان بستگی دارد.

قیمت کمتر همیشه به معنای کیفیت بدتر نیست و بالعکس. از در نظر گرفتن یک شرکت برون سپاری خارج از کشور نترسید، زیرا می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و پروژه ای را در مقیاس توسعه دهد.

مقایسه میانگین هزینه بسته به نوع برنامه در جدول زیر نشان داده شده است.

نمونه‌هایی از برنامه‌های موبایل سفارشی برای بانک ها
در Google Play و App Store، می‌توانید هزاران راه‌حل بانکداری تلفن همراه را پیدا کنید. در اینجا سه ​​مثال گویا برای شما آورده شده است تا ایده خوبی را در مورد اینکه یک برنامه بانکی خوب باید چگونه باشد، درک کنید.

CommBank

این یکی از بسیاری از برنامه‌های تلفن همراه بانک مشترک المنافع استرالیا است. برنامه CommBank منحصر به فردترین ویژگی‌ها را دارد:

اثر انگشت یا پین برای ورود به سیستم
PayID، شماره حساب یا BPAY برای پرداخت
CashGet بدون کارت
اعلان‌های ردیاب و تراکنش خرج کنید
خریدهای Tap-to-Pay
ذخیره سازی کارت های وفاداری در یک مکان
امکان فعال سازی، قفل کردن، لغو یا تعویض کارت شما
امکان تغییر محدودیت اعتبار و تعیین ظرفیت هزینه
امکان افتتاح حساب در اپلیکیشن
سازگاری با اندروید 4.4 یا بالاتر
100% تضمین امنیت
دویچه بانک موبایل

دویچه بانک بانکداری تلفن همراه خود را با ناوبری ساده و شهودی ارائه می‌دهد. ویژگی‌های اصلی آن عبارتند از:

معاملات تعاملی
برنامه ریز مالی
یاب شعبه و خودپرداز
صندوق پست دیجیتال اسناد بانکی
مدیر سند و رمز عبور eSafe
انتقال سیری
شناسه یا ورود به سیستم Face ID را لمس کنید
لمس سه بعدی برای دسترسی سریع به ویژگی های کلیدی
شخصی سازی پس زمینه
تضمین امنیت
بانکداری موبایلی بانک آمریکا

بانک آمریکا برنامه بانکداری تلفن همراه خود را برای حساب‌های مستقر در ایالات متحده ارائه می‌دهد. ویژگی‌های اصلی:

کنترل تعادل و فعالیت‌ها
فعال سازی یا تعویض کارت‌ها
انتقال پول با Zelle
پرداخت قبوض الکترونیکی
واریز چک موبایل
دستیار مالی مجازی اریکا
یاب دستگاه های خودپرداز و مراکز مالی
بازگشت نقدی با BankAmeriDeals
تغییر شناسه یا رمز عبور آنلاین
ورود به سیستم اثر انگشت
تضمین امنیت

بیشتر بخوانید: توسعه موبایل چیست؟

 جمع بندی

اپلیکیشن بانکی ابزاری قدرتمند برای ایجاد وفاداری مشتریان است. شما باید ارائه دهنده مناسب را برای برنامه ریزی دقیق و اجرای توسعه انتخاب کنید.

وب نگاه سال‌ها تجربه در کمک به شرکت‌های با اندازه‌های مختلف در توسعه راه حل‌های تلفن همراه دارد. کارشناسان ما بر همکاری، چابکی و امنیت تمرکز می‌کنند که منجر به نتایج موفقیت‌آمیز برای مشتریان می‌شود. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر فرم تماس را پر کنید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!