سئو on page چیست؟ بررسی تکنیک‌های سئوی داخلی

سئو داخلی چیست

سئو داخلی یکی از استراتژی‌های سئو و بازاریابی محتوا می‌باشد. همانطور که می‌دانید برای افزایش بازدید سایت افزایش بازدید سایت باید قوانین سئو داخلی و سئو خارجی off page را در وبسایت خود رعایت کنید. در ادامه مهمترین استراتژی‌های سئو داخلی را برای شما عنوان کرده‌ایم.

on-page seo چیست؟

سئو داخلی یا on-page seo به اقداماتی گفته می‌شود که در جهت بهینه سازی سایت بهینه سازی سایت انجام شده و موجب افزایش ترافیک و رتبه سایت می‌شود.

سئو داخلی هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو حائز اهمیت می‌باشد. در واقع با رعایت قوانین سئو داخلی به موتور جستجو کمک می‌کند تا کاربران بهتر محتوای شما را درک کنند.

تعریف پیوند داخلی
یک لینک داخلی یک صفحه از یک وب سایت را به یک صفحه مختلف در یک وب سایت مرتبط می‌کند. در یک پیوند درونی، دامنه منبع و دامنه هدف یک‌سان هستند.

هدف از پیوند داخلی

پیوند داخلی سعی دارد سه هدف زیر را دنبال کند؛

  • درک مطلب توسط کاربر و موتور جستجو
  • معماری سلسله مراتب برای هر صفحه
  • قدرت صفحه مورد نظر و رتبه کلی سایت

فاکتورهای سئو داخلی

استفاده از تعداد لینک های قابل قبول
همانطور که گوگل دستور داده شما به تعداد لینک‌های داخلی زیادی احتیاج نخواهید داشت. هیچ عدد مشخصی برای آن وجود ندارد فقط باید دقت داشته باشید لینک ها طبیعی و به مقدار زیاد نباشند. لینک داخلی از مهم‌ترین فاکتورهای سئو داخلی on page seo به حساب می‌آید.

استفاده از لینک های مرتبط به یکدیگر
برای ایجاد ارتباط داخلی بین صفحات خود، محتوایی تولید کنید به با انکر تکست های صفحات دیگر نیز ارتباط داشته باشد. در صورتی که بین متن و لینک هیچ ربطی وجود ندارد، بهتر است از گذاشتن آن لینک صرف نظر کنید.

لینک های فالو
لینک‌های زیر بهترین راه برای ایجاد ساختار لینک داخلی بازاریابی محتوا هستند؛
در گذشته برای افزایش رتبه یک صفحه از لینک های نوفالو استفاده می شد، با این حال، با وجود ارزش آن، استفاده از پیوندهای nofollow یک استراتژی نیست که شما باید از آن به عنوان بخشی از پیوندهای محتوایی داخلی خود استفاده کنید. ارزش لینک در آزاد بودن آن بین صفحات داخلی است نه اینکه توسط یک لینک nofollow متوقف شود.

استفاده از لینک های مهم
دو نوع پیوند وجود دارد که شما باید از استفاده در محتوای خود اجتناب کنید:

  • صفحه ورود؛ بسیاری از سایت‌ها لینک‌های بسیاری به صفحه اصلی دارند. برای افزایش سئو کلی سایت خود باید صفحات داخلی را نیز تقویت کنید.
  • صفحه تماس با ما؛ یکی از اشتباهات در سئو داخلی این است که برخی سعی میکنند در انتهای متن به صفحه تماس با ما لینک دهند. سعی کنید به این صفحه لینک ندهید مگر در صورت لزوم.
    فراموش نکنید بهترین لینک‌های لینک‌های طبیعی هستند که مطمئن هستید کاربر با دیدن آن‌ها روی آن کلیک می‌کند.

استفاده از انکر تکست
لینک‌های داخلی شما می‌توانند از انکر تکست‌های مختلفی استفاده شوند و یا می‌توانند به یک تصویر لینک داده شوند به شرطی که برای تصاویر alt مناسبی انتخاب شود.
از انکر تکست‌هایی استفاده کنید که به متن مرتبط باشد.

تولید محتوای زیاد
برای اینکه بتوانید بین صفحات خود پیوند داخلی ایجاد کنید باید محتواهای زیادی داشته باشید. این یعنی هر چقدر لینک داخلی بیشتری داشته باشید، استراتژی داخلی را رعایت کرده‌اید.
برای ایجاد محتوای مفید، ابتدا باید کلمات کلیدی مناسب را پیدا کرده و به دنبال آن محتوای با کیفیت که کاربران به دنبال آن هستند تهیه کنید. بهتر است برای انتشار راحتتر و بهتر پست‌های خود از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *