بهترین فریم ورک‌های پایتون

فریم ورک پایتون
پایتون یکی از زبان‌های برنامه نویسی است که در سالهای اخیر به شدت ترند شده است و با محبوبیت چند برابری رو به رو شده است. دلیلش هم کاربرد گسترده آن در طراحی سایت و طراحی نرم افزار و ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی است. از همین رو مشتاقان یادگیری این زبان برنامه نویسی به شدت افزایش یافته است. نکته مهمی که در این میان وجود دارد انتخاب فریمورک مناسب است که در ادامه در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

فریمورک‌های پایتون

برنامه نویسان پایتون همیشه به دنبال فریم ورک‌های آسان و کامل هستند و به همن دلیل ما در ادامه شما را با بهترین فریم ورک‌های پایتون آشنا می‌سازیم. از آنجا که این یکی از زبان‌های برنامه نویسی پیشرو است و در شرکت برنامه نویسی پر کاربرد است، فقدان فریم‌ورک برای پایتون وجود ندارد. فریمورک‌های مختلف مجموعه‌ای از مزایا و مشکلات خاص خود را دارند. بنابراین، انتخاب باید براساس الزامات پروژه و اولویت توسعه دهنده انجام شود.

pyramid

فریمورک pyramid با تمام نسخه‌های پایتون سازگار است و این یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این فریمورک است و باعث می‌شود برنامه نویسان محدودیتی از این نظر حس نکنند. همچنین نکته مثبت دیگر این فریمورک این است که هم برای پروژه‌های بزرگ و هم برای پروژه‌های کوچک مناسب است. امام می‌توان گفت مهم‌ترین کتربردش در توسعه برنامه‌های وب مانند cmsها است.

kivy

نکته مهمی که در خصوص فریمورک kivy وجود دارد متن باز بودن  امکان استفاده در پلتفرم‌های مختلفی مانند لینوکس و ویندوز و اندروید و ios و تحت وب است. یادگیری این فریمورک راحتر است و کاربردهای بسیاری هم دارد از همین رو مشتاقان یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون علاقه زیادی به استفاده از این فریمورک نشان می‌دهند. نکته نثبت دیگر فریمورک kivy بهره‌مندی از کتابخانه‌های گرافیکی جذاب است.

سفارش طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اختصاصی

تماس

flask

اگر قصد انجام پروژه‌های کوچک دارید فریمورک flask یک گزینه مناسب برای شما است که ویژگی‌های اصلی آن تحب وب و سبک بودن است. اما یک نقطه ضعف بزرگ دارد و نداشتن کتابخانه‌های متعدد است مانند سایر فریمورک‌های پایتون و به همین دلیل جز فریمورک‌های سطح بالا به حساب نمی‌آید. اما همانطور که گفته شد به دلیل انعطاف پذیری و سادگی و سبک بودن در موارد مختلفی کاربردی است.

AIOHTTP

فریم ورک AIOHTTP یکی از فریمورک‌های پایتون است که به شدت به ویژگی‌های پایتون ورژن +۳.۵ تکیه دارد، مانند async و awaits است. این فریمورک از کتابخانه asyncio پایتون استفاده می‌کند، و در نتیجه یک فریم ورک غیر همزمان است. علاوه بر این که یک فریم ورک وب سرور نیز وجود دارد، AIOHTTP می‌تواند به عنوان یک فریم ورک مشتری هم عمل کند. به این صورت که یک شی و روتر درخواست می‌کند تا مسیر queries برای توابع توسعه داده‌شده برای رسیدگی به آن را فراهم کند. ویژگی های برتر:
 • به طور موثر امکان ایجاد جنبه‌ها را فراهم می‌کند
 • پشتیبانی middlewares
 • مسیریابی قابل برنامه ریزی شده
 • سیگنال‌ها
 • از هم WebSockets کلاینت و هم سرور WebSockets حمایت میکند.

Bottle

فریمورک باتل یک فایل منبع واحدی برای هر کاربرد که با استفاده از آن ایجاد می‌شود، می سازد. این فریم ورک یکی از بهترین فریمورک‌های تحت وب است که در ابتدا برای ساخت APIها توسعه یافت. به غیر از کتابخانه استاندارد پیتون، باتل هیچ وابستگی ضروری برای استفاده از برنامه‌های کاربردی وب کوچک ندارد. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از باتل این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به سخت‌افزار رابطه راحت تری داشته باشند . علاوه بر ساخت برنامه‌های کاربردی ساده، باتل یک تناسب مناسب برای یادگیری سازمان فریم ورک‌های وب و نمونه‌سازی است. ویژگی‌های برتر:
 • پشتیبانی سازوارگر برای موتورهای الگوی سه گروه و سرور های WSGI / HTTP
 • امکان دسترسی ساده از کوکی‌ها، اطلاعات، فایل uploads، و دیگر متاداده مربوطه را فراهم می‌کند.
 • کارگزار پایانه HTTP
 • پشتیبانی متصل شونده برای پایگاه‌داده‌های مختلف
 • ارائه درخواست برای ارسال درخواست هایی که حمایت URL را دارند.

CherryPy

CherryPy یک فریم ورک پایتون محبوب است که رویکرد minimalistic را دنبال می‌کند. این قالب کوچک یکی از قدیمی‌ترین فریم ورک‌های پایتون است که در ژوئن ۲۰۰۲ شروع به کار کرد. هر کاربرد وب با قدرت CherryPy یک کاربرد پایتون مستقل با سرور وب – جاسازی شده است و بر روی هر سیستم‌عامل با پشتیبانی پایتون اجرا می‌شود. چنین app را می توان در هر جایی که یک برنامه پایتون معمولی می‌تواند اجرا کند، گسترش داد. نیازی به سرور Apache برای راه‌اندازی برنامه‌های کاربردی با استفاده از CherryPy وجود ندارد. فریم ورک میکرو به توسعه دهنده اجازه می‌دهد تا از هر نوع تکنولوژی برای دسترسی به داده‌ها، templating و غیره استفاده کند.

فریمورک های پایتون Django

جنگو یکی از فریم ورک‌های محبوب برای توسعه وب برنامه‌های پایتون است. در واقع، آن به عنوان یکی از ۱۰ فریمورک‌های وب برتر سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است. بر خلاف بقیه، فریم ورک پایتون برای استفاده رایگان و اپن سورس است و به جای اینکه آن‌ها را به عنوان کتابخانه مستقل معرفی کند، شامل تعداد زیادی از ویژگی های توکار است. جانگو از ORM برای نقشه‌برداری اشیا جداول پایگاه‌داده استفاده می‌کند. این امر منجر می‌شود بتوان کد را در بخش‌های دیگر دیتابیس استفاده کرد و نیز از یک پایگاه داده به پایگاه داده دیگر قابل انتقال می‌شود. اگرچه Django پشتیبانی ذاتی برای MySQL ،PostgreSQL ،SQLite و Oracle دارد، اما می‌تواند از پایگاه‌داده‌های دیگر از طریق رانندگان ثالث پشتیبانی کند. ویژگی‌های برتر:
 • مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها آماده استفاده
 • پشتیبانی تایید هویت
 • قابل انتقال به پایگاه‌داده دیگر
 • نگارنده relational شی (ORM)
 • پشتیبانی از کارگزاری‌های وب
 • به عنوان موتور نمونه می‌باشد.
 • مسیر یابی نشانی اینترنتی

Falcon

فریم ورک Falcon با هدف ایجاد سریع API‌های وب، یکی دیگر از فریم ورک های Python است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخلاف دیگر فریم ورک‌های پایتون که نیاز به بارگیری بسیاری از وابستگی‌های مربوط به ساخت API های HTTP دارند، Falcon به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا یک طراحی راحت و شیکی بسازند که معماری‌های HTTP و REST فعال می‌کند. طبق تست benchmark که توسط Sanic انجام شد، شاهین قادر به رسیدگی به بیشتر درخواست‌ها با همان سخت‌افزار نسبت به تمام هم رقیبان خود است. هدف فریم ورک پایتون داشتن پوشش برنامه ۱۰۰ % است. فال کون توسط شرکت‌های بزرگ مانند LinkedIn، OpenStack و RackSpace استفاده می‌شود. ویژگی‌های برتر :
 • یک پایگاه کد دار شده، بسیار بهینه
 • پردازش درخواست خشک از میان اجزای میان افزار و قلاب‌ها
 • سهولت دسترسی به headers و بدنه از طریق کلاس‌های درخواست و پاسخ
 • افزایش سرعت اضافی با پشتیبانی Cython
 • پاسخ‌های خطای HTTP
 • REST منبع الهام بخش و الگوهای نشانی اینترنتی، مسیریابی شهودی را ارائه می‌دهند.
 • تست واحد از طریق WSGI برای کمک و آزمون آن‌ها
 • کنترل استثنایی کامل

  جهت سفارش و یا اطلاع از هزینه ساخت اپلیکیشن با ما تماس حاصل نمایید.

  ۰۹۳۳۹۰۱۷۸۰۹

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *