کسب درآمد از اپلیکیشن با 10 ترفند طلایی

کسب درآمد از اپلیکیشن

10 گام برای ساخت اپلیکیشن پولساز

پتانسیل ایجاد آن با یک برنامه محبوب منجر به افزایش کارآفرینانی شده است که رویای برنامه را دنبال می کنند. یک چیز مسلم است – پول زیادی در برنامه ها وجود دارد. در واقع، میلیاردها دلار، و این مقدار به سرعت در حال گسترش است. طبق آمار Statista، درآمد جهانی اپلیکیشن های موبایل در سال 2015 به 69.7 میلیارد دلار آمریکا رسید و پیش بینی می شود در سال 2020 به 188.9 میلیارد دلار برسد.

“من ایده ای برای ساخت اپلیکیشن  دارم، اما از کجا شروع کنم؟”

با چنین اقتصاد اپلیکیشن جذابی، ممکن است ایده ای درخشان برای طراحی اپلیکیشن داشته باشید. اما مانند بسیاری از افراد قبل از شما، شما مطلقاً نمی دانید چگونه چشم انداز خود را به واقعیت تبدیل کنید – و از آن درآمد کسب کنید. برای کمک به شما، راهنمای ساختن شما را در مراحل ساخت یک اپلیکیشن سودآور از ابتدا ارائه کرده ایم.

اپلیکیشن ها چگونه کسب درآمد می کنند؟

اول از همه باید بدانیم که اپلیکیشن‌ها چگونه پول در می‌آورند. سه راه اساسی برای کسب درآمد از برنامه شما وجود دارد:

دانلودهای برنامه
خریدهای درون برنامه ای
تبلیغات درون برنامه ای

بدیهی است که اگر می خواهید بیشترین دانلود را داشته باشید، باید برنامه خود را رایگان کنید. با این حال، مطمئن‌ترین گزینه این است که هم نسخه‌های پولی و هم رایگان را بسازید و آزمایش کنید تا ببینید کدامیک بیشترین درآمد را برای شما دارد و از آنجا بروید. انتخاب کدام یک از این گزینه‌های کسب درآمد به نوع برنامه‌ای که قصد راه‌اندازی آن را دارید و مخاطبان هدف شما بستگی دارد. در نهایت یک استراتژی کسب درآمد موفق باید مانند یک بخش عادی از تجربه طراحی اپلیکیشن موبایل به نظر برسد و شما می خواهید یک پایگاه کاربری فعال و بزرگ برای افزایش شانس خود برای درآمدزایی ایجاد کنید.

 

تیم وب نگاه در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

کسب درآمد از اپلیکیشن
خریدهای درون برنامه ای

خریدهای درون‌برنامه‌ای اختیاری هستند، ویژگی‌های پولی اضافی در یک برنامه. این معمولاً در برنامه های بازی مشاهده می شود که در آن کاربران تشویق به خرید آیتم های جدید یا باز کردن سطوح جدید می شوند. این اغلب خریدهای تکراری را تشویق می کند زیرا مصرفی هستند، مانند خرید زندگی اضافی در یک بازی. خریدهای درون‌برنامه‌ای می‌توانند در مورد موارد غیر مصرفی مانند اشتراک نیز اعمال شوند. این اشتراک‌ها به برنامه اجازه می‌دهد محتوا یا ویژگی‌ها را در مدت زمان معینی ارائه دهد. این گزینه برای برنامه‌هایی مفید است که هزینه‌های مستمری دارند، مانند نگهداری خدمات یا ایجاد محتوای مداوم. برنامه‌های «Freemium» که رایگان هستند اما از خریدهای درون‌برنامه‌ای و تبلیغات درون‌برنامه‌ای برای کسب درآمد استفاده می‌کنند، به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند، زیرا از هزینه اولیه که می‌تواند کاربران را از دانلود برنامه منصرف کند، اجتناب می‌کنند.

تبلیغات درون برنامه ای

تبلیغات درون برنامه ای از کلیک ها و برداشت های کاربران درآمد ایجاد می کند. تبلیغات درون برنامه ای از نظر اندازه، موقعیت و مکان در اپلیکیشن های موبایل بسیار متفاوت است. مدل‌های پرداخت از هزینه به ازای هر کلیک، هزینه به ازای هر مایل (هزینه به ازای هر 1000 نمایش)، هزینه به ازای نصب، هزینه هر اقدام تا هزینه به ازای هر بازدید (فقط ویدیوها) متفاوت است. برخی از بزرگترین شبکه‌های تبلیغاتی که می‌توانید به برنامه خود اضافه کنید عبارتند از AdMob، Chartboost و Millenial Media Google (اما تعداد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد). در صورت امکان، مدل‌ها و قالب‌های مختلفی را در استراتژی تبلیغات درون‌برنامه‌ای و همچنین معیارهایی برای پیگیری نحوه عملکرد تبلیغات ارائه دهید.

چگونه در 10 مرحله یک اپلیکیشن سودآور بسازیم

اکنون که اصول کسب درآمد از برنامه شما را فهمیدیم، زمان آن رسیده است که یاد بگیریم چگونه برنامه خود را واقعاً ایجاد کنیم. صرف نظر از اینکه می خواهید یک توسعه دهنده استخدام کنید یا یاد بگیرید که چگونه برنامه را خودتان بسازید، داشتن دانش اولیه در مورد وظایف و تلاشی که در ایجاد یک برنامه انجام می شود باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

1. ایده خود را مفهوم سازی کنید

اولین گام برای ایجاد یک برنامه این است که مشخص کنید هدف نهایی برنامه چیست و چه چیزی را می خواهید با آن انجام دهید.

چند سوال برای فکر کردن:

می خواهید اپلیکیشن شما چه کاری انجام دهد؟

قرار است چه مشکلی را حل کند؟

چگونه قرار است یک نیاز خاص را برطرف کند؟

مخاطبان برنامه شما چه کسانی هستند؟

چگونه می خواهید آن را برای کاربران جذاب کنید؟

چگونه می خواهید با برنامه خود درآمد کسب کنید؟

قرار است بر روی چه پلت فرمی بسازید؟

ممکن است بخواهید ایده های خود را ترسیم کنید تا افکار خود را بهتر تجسم کنید. با فرمول بندی ایده خود به صورت کلمات و تصاویر، بهتر می توانید دیدگاه خود را برای خرید به دیگران منتقل کنید و اگر می خواهید افرادی را برای کمک به تحقق برنامه خود استخدام کنید.

2. در مورد بازار تحقیق کنید

در حالی که اقتصاد برنامه ممکن است جذاب باشد، مراقب باشید که بیشتر پول توسط انواع خاصی از برنامه ها به دست می آید و بسیاری از برنامه ها اصلاً درآمدی ندارند. مانند هر کسب و کاری، برای افزایش شانس موفقیت خود باید تحقیق کنید و درک درستی از بازار به دست آورید.

با مراجعه به اپ استورها احساسی از بازار پیدا کنید. آیا روندی در اطراف برنامه هایی وجود دارد که در لیست های پردرآمد، پردرآمد و پردرآمد هستند؟ آیا برنامه هایی مانند برنامه ای که می خواهید ایجاد کنید در این لیست ها فهرست شده اند؟ در نهایت شما می خواهید تعیین کنید که آیا بازار به برنامه شما تمایل دارد یا خیر. بسیاری از مردم در ایده اولیه خود با وجود مخالفت با آن گیر کرده اند – این می تواند یکی از پرهزینه ترین اشتباهاتی باشد که می توانید مرتکب شوید. بعد، در مورد رقابت تحقیق کنید. ممکن است فکر کنید یک ایده منحصر به فرد دارید، اما به احتمال زیاد کسی قبلاً شما را شکست داده است. رقابت ایده برنامه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید برنامه خود را بهتر از آنها کنید. نظرات آنها را بخوانید – مردم چه چیزی را دوست داشتند و چه چیزی را دوست نداشتند؟ آیا فرصت های کسب درآمد از دست رفته وجود دارد؟ چگونه می توانید از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنید؟ تحقیقات خود را انجام دهید و برای اصلاح ایده خود به مرحله اول بالا مراجعه کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که یک ایده عملی داشته باشید که بتوانید به آن پایبند باشید.

3. یک Wireframe ایجاد کنید

با ایجاد یک وایرفریم یا استوری بورد برای اپلیکیشن خود، به ایده خود وضوح و عملکرد بیشتری بدهید. شما می توانید این کار را به سادگی با کشیدن آن روی یک تکه کاغذ یا به صورت دیجیتالی

ایده این است که مشخص شود برنامه چگونه به نظر می رسد، همه چیز در کجا قرار می گیرد و با انتخاب دکمه های خاص چه اتفاقی می افتد. تجربه کاربری بخش مهمی از فرآیند است، زیرا سهولت استفاده از برنامه شما را تسهیل می کند. برای این مرحله وقت بگذارید زیرا وایرفریم به عنوان پایه ای برای فرآیند توسعه برنامه شما عمل می کند. اگر یک توسعه دهنده اپلیکیشن استخدام می کنید، آنها می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. برای آسان‌تر کردن فرآیند طراحی، می‌توانید از برنامه‌های موجود به عنوان مرجع استفاده کنید تا دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید به آنها نشان دهید.

4. ظاهر را طراحی کنید

پس از اتمام وایرفریم، زمان ایجاد رابط کاربری برنامه خود با طراحی گرافیکی فرا رسیده است. این مرحله طرح‌بندی برنامه را با رنگ‌ها، تصاویر و پیوندهای ساخته شده زنده می‌کند. اگر یک طراح گرافیک را برای برنامه خود استخدام کرده اید، باید انتظار داشته باشید که پوسته ها و صفحه نمایش هایی با وضوح بالا بر اساس وایرفریم خود داشته باشید.

5. Back End Coding

این بزرگترین مرحله توسعه برنامه است. در این مرحله از پروژه، سرورها، پایگاه‌های داده و APIهای شما باید راه‌اندازی شوند و همه موارد موجود در برنامه باید بر اساس طراحی اپلیکیشن شما کاربردی شوند. اگر با یک توسعه‌دهنده کار می‌کنید، باید از نزدیک با آن‌ها همکاری کنید تا پروژه را با جزئیات انجام دهید و نقاط عطف و جدول زمانی را از قبل تعیین کنید. ممکن است ایده خوبی باشد که با یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار کار کنید که به صورت «sprints» کدنویسی می‌کند و برنامه را به چندین بخش یا نقطه عطف تقسیم می‌کند، با آزمایش یکپارچه در طول فرآیند توسعه. شما همچنین باید در مورد یک برنامه چک-این تصمیم بگیرید که هر دو با آن راحت باشید تا بتوانید به طور مداوم کار را مرور کنید تا از غافلگیری در مسیر جلوگیری کنید. همچنین این زمان خوبی برای ثبت نام برای یک حساب کاربری در Google Play و/یا Apple App Store است تا بتوانید برنامه خود را از طریق پلتفرم های آنها بفروشید. منتظر این نباشید، زیرا ممکن است چند روز طول بکشد.

6. برنامه خود را تست کنید

آزمایش مجدد برنامه خود در این مرحله ضروری است زیرا اکنون باید یک برنامه کاربردی برای بررسی داشته باشید. تمام صفحه های برنامه شما باید در این مرحله به درستی کار کنند و برنامه شما باید از نظر زیبایی شناختی نیز جذاب باشد. برای مرور هر ویژگی وقت بگذارید. هرگز فرض نکنید که چیزی کار می کند زیرا در طول فرآیند توسعه کار کرده است. و تنها آزمایش کننده نباشید. برای ارائه بازخورد از دوستان، خانواده و همکاران خود کمک بگیرید. ممکن است تعجب کنید؛ آنها ممکن است سوالاتی داشته باشند که از زمانی که برنامه را طراحی کرده اید برای شما پیش نیامده است. از این اطلاعات استفاده کنید تا به پیشرفت شما کمک کند.

7. تغییر و تنظیم

پس از آزمایش کامل نمونه اولیه، ممکن است چند ترفند دیگر وجود داشته باشد که باید انجام دهید. به تیم توسعه و طراح خود بازگردید و از آنها بخواهید هر گونه تغییری که فکر می کنید باعث بهبود بیشتر برنامه شما می شود، ایجاد کنند.

8. تست بتا

ممکن است زمان زیادی را صرف توسعه اپلیکیشن خود و ایجاد ویژگی های آن کرده باشید، و حتی کل تیم شما با بازخورد بررسی شده اند. اما برنامه شما در یک محیط زنده چگونه خواهد بود؟ آزمایش بتا لنز دیگری را ارائه می دهد که از طریق آن می توانید برنامه خود را مشاهده کنید – شاید مهمترین آنها: مخاطبان هدف شما.

از طریق توییتر، ردیت و بسیاری از وب‌سایت‌های دیگر که در خدمت این هدف خاص هستند، روی استخدام آزمایش‌کنندگان بتا مناسب (یعنی پذیرندگان اولیه شما) تمرکز کنید. سپس، برنامه خود را از طریق پلتفرم هایی مانند Apple’sTestFlight و Google Play Beta Testing توزیع کنید. آزمایش کنندگان بتا خود را درگیر کنید و به دنبال دریافت بازخوردهای کیفی تا حد ممکن باشید. برای ایجاد انگیزه در آنها، می توانید مشوق هایی مانند کارت هدیه برای خریدهای درون برنامه ای یا حتی خود برنامه به صورت رایگان ارائه دهید.

9. برنامه خود را آزاد کنید

با پایان یافتن تمام تغییرات نهایی، زمان توزیع برنامه شما فرا رسیده است! برای اندروید، می‌توانید به سادگی برنامه خود را اضافه کنید و شروع به فروش برنامه خود در Google Play کنید. برای اپل، برنامه شما قبل از انتشار بررسی می شود. زمان لازم برای بررسی تیم اپل متفاوت است. انتظار می رود بین 3 تا 10 روز طول بکشد.

10. برنامه خود را بازاریابی کنید

فقط به این دلیل که برنامه شما اکنون در فروشگاه پست شده است، به این معنی نیست که فوراً می خواهید درآمد کسب کنید. بازاریابی یک امر ضروری است! تحقیقات خود را در مورد بازاریابی اپلیکیشن موبایل انجام دهید و استراتژی های مختلفی را امتحان کنید تا مطمئن شوید اپلیکیشن شما در دراز مدت موفق است. از عناصر اصلی برنامه خود (عنوان، توضیحات، نماد و تصاویر) به عنوان فرصت های بازاریابی برای تسهیل کاربران از مشاهده برنامه تا دانلود آن غافل نشوید. کلمات کلیدی مختلف را امتحان کنید و حتی اگر منطقی است، دسته بندی را تغییر دهید. همانطور که برنامه شما به دلیل تغییر تقاضای مصرف کنندگان و رقابت نیاز به تغییر مداوم دارد، بازاریابی شما نیز به همین ترتیب است. مهم نیست از کدام استراتژی استفاده می کنید، توصیه می کنیم برنامه خود را به یک برنامه تحلیلی فروشگاه اپلیکیشن متصل کنید تا نتایج خود را اندازه گیری و بهینه کنید.

 

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!