راهکارهای افزایش درآمد و کاهش هزینه پس از طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

5 هزینه پنهان نرم افزاری که پس از راه اندازی اپلیکیشن

پس از ماه‌ها کار سخت، بالاخره نرم افزار شما راه اندازی شد.

اما همانطور که در حال گذراندن امور مالی خود هستید، متوجه می‌شوید که هزینه‌های ماهانه شما کاهش نیافته است – اگر چیزی باشد، آنها در حال افزایش هستند. چه خبر است؟

هزینه‌های پنهان نرم افزاری وجود دارد که باید پس از راه اندازی پروژه خود پیش بینی کنید.

صادقانه بگویم، این چیزی است که من همیشه باید به مشتریان خود هر زمان که در حال توسعه نرم افزار جدید هستند یادآوری کنم. آنها فرض می‌کنند که پس از توسعه پروژه، هزینه‌ها به صفر می‌رسد و پرداخت آنها تمام می‌شود.

اصلاً اینطور نیست و نمی‌تواند دور از واقعیت باشد.

در اینجا یک قیاس برای توضیح وضعیت وجود دارد. فرض کنید از اجاره یک آپارتمان به خرید خانه ارتقا می‌دهید. آیا فرض می‌کنید که پس از پیش پرداخت، وام مسکن شما تنها هزینه شما به عنوان صاحب خانه خواهد بود؟ خیر

به هزینه‌های خود نگاه کنید. قبض آب، قبض گاز، قبض برق و هر چیز دیگری افزایش می‌یابد زیرا خانه شما بزرگتر از آپارتمان شما است. ممکن است هزینه‌های دیگری بر شما تحمیل شود که قبلاً هرگز نداشته‌اید، مانند باغبان یا باغبان برای نگهداری از ملک خود.

توسعه نرم افزار نیز به همین صورت است. هر زمان که از یک پروژه کوچک به یک پروژه بزرگتر ارتقا پیدا می‌کنید، هزینه‌های خاصی وجود دارد که به طور مداوم متحمل خواهید شد. همه آنقدر مشغول تعیین نرخ توسعه هستند که هزینه‌های توسعه پنهان پس از راه اندازی را فراموش می‌کنند.

در این راهنما، من پنج هزینه پنهان اصلی نرم افزاری را که پس از راه اندازی باید پیش بینی کنید، توضیح خواهم داد.

 

تیم وب نگاه در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

هزینه پنهان شماره 1: حفظ کارکنان

چه کسی نرم افزار شما را توسعه داده است؟ شرکت برنامه نویسی به حفظ نرم افزار شما حتی پس از راه اندازی ادامه خواهد داد.

نرم افزار شما با ارائه فرصت‌های جدید با بازار تکامل می‌یابد. چشم انداز نیز بر اساس تقاضای مشتری تکامل خواهد یافت.

همیشه باید یک چیز را به خاطر بسپارید – فناوری راکد، فناوری مرده است.

به شرکت‌هایی مانند فیس بوک، گوگل، توییتر و سایر غول‌های جهانی نگاه کنید. آنها کار بسیار خوبی در توسعه نرم افزار انجام داده اند، آیا موافق نیستید؟ هر چیزی که ممکن است به آن فکر کنید توسعه یافته است. پس چرا ارتشی از مهندسان پشت سرشان کار می‌کنند؟ توسعه نرم افزار هرگز تمام نمی‌شود.

بین تعمیر و نگهداری، ویژگی‌های جدید، تقاضای مشتری، و صرفاً مقیاس‌پذیری پلتفرم، همیشه به کارکنان خود برای حفظ این نیاز دارید.

به طور متوسط، به تعداد دفعات به روز رسانی و بهبود برنامه‌های تلفن همراه نگاه کنید.
تقریباً 30٪ از برنامه‌ها حداقل یک بار در ماه به روز می‌شوند. 53 درصد دیگر از برنامه‌ها هر شش ماه یکبار به روز می‌شوند.

بنابراین نمی‌توانید برنامه ریزی کنید که کارکنان توسعه خود را پس از تاریخ راه اندازی رها کنید. اعضای تیمی که برنامه را توسعه داده‌اند، همچنان در هیئت باقی خواهند ماند.

حقیقت امر این است; اگر از شر مردم خلاص شوید، نرم افزار شما به آرامی خواهد مرد.

به یاد داشته باشید، برای حفظ مزیت رقابتی در این بازار شلوغ، باید دائماً در حال تکامل باشید. نرم افزاری که با آن شروع کرده‌اید باید در طول زمان تغییر کند و سازگار شود.

ممکن است اتاق تکان دادن با ظرفیت پرسنلی داشته باشید که باید آن را نگه دارید. به عنوان مثال، ممکن است پنج مهندس را در طول توسعه استخدام کند. اما اکنون شما فقط به دو یا سه مورد نیاز دارید. تیم شما همچنان متشکل از مهندسان، یک متخصصQA ، DevOps، یک طراح، مدیر پروژه و غیره خواهد بود.

این هزینه‌های توسعه پس از راه اندازی باید در نظر گرفته شود و از قبل برنامه ریزی شود.

 

هزینه پنهان شماره 2: هزینه های میزبانی

طراحی اپلیکیشن

 

شما باید هزینه‌های هاست را در بودجه اولیه خود پیش بینی کنید.

این هزینه‌ها از میزبانی سرورها برای نرم افزار شما متحمل می‌شود. بسته به نوع برنامه‌ای که در حال توسعه هستید، سرورهای ایمیل، سرورهای اعلان فشار، سرورهای تجزیه و تحلیل، سرورهای یکپارچه سازی و سرورهای دیگر خواهید داشت.

به احتمال زیاد، شما با شرکتی سروکار دارید که محصول یا SaaS را به شما تحویل می‌دهد که برای آن هزینه ماهانه پرداخت می‌کنید. یا نرم افزار را در جایی در فضای ابری با شرکتی مانند خدمات وب آمازون میزبانی می‌کنید. برای این نوع هاست نیز هزینه‌ای ماهانه دریافت خواهد شد.

نه تنها پس از راه اندازی این هزینه‌ها را متحمل خواهید شد، بلکه با افزایش مقیاس شرکت، هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابد.

بسیار مهم است که از نظر بودجه برای این کار آماده شوید. هزینه‌های میزبانی مداوم برای نگهداری آن هاست ها وجود خواهد داشت. اگر سرورهای شما در فضای ابری میزبانی می‌شوند، همچنان به یک کارمند در تیم خود برای رسیدگی به آن سرورها نیاز دارید. این ما را به اولین نکته در مورد نیاز به ادامه پرداخت حقوق کارکنان خود بازمی‌گرداند.

هزینه پنهان شماره 3: تعمیر و نگهداری

قبل از راه‌اندازی، مطمئن هستم که از فناوری استفاده کرده‌اید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می‌کند. همه باگ‌ها پیدا شدند، برطرف شدند، و شما تمام کردید – درست است؟

این لزوما درست نیست، به خصوص در فضای برنامه های تلفن همراه.

در حالی که ممکن است اشکالات دستگاه‌های خاص یا سیستم عامل‌های خاص را برطرف کرده باشید، دستگاه‌ها در طول زمان تکامل می‌یابند. وقتی این اتفاق می‌افتد، فناوری یا برنامه شما ممکن است پسرفت کند.

به میانگین هزینه نگهداری یک برنامه در سال اول پس از راه اندازی نگاهی بیندازید.

برخی از شما احتمالاً می‌دانید که چرا توسعه نرم افزار گران است. اما چرا نگهداری آن اینقدر پرهزینه است؟ شرکت‌ها سالانه 10 تا 25 هزار دلار را برای چه چیزی خرج می‌کنند؟

با توجه به درخواست‌های جدید اپل یا Google، ممکن است سطح انطباق شما کاهش یابد.

قوانین جدید برای کیفیت برنامه شما، امنیت برنامه یا حریم خصوصی برنامه شما اجرایی می‌شود. همه این چیزها می‌تواند تغییر کند.

من به مواردی از این قبیل اشاره می کنم:
Refactoring

Refactoring جنبه دیگری از نگهداری است که به تنهایی ارزش برجسته کردن را دارد.

ایده‌ای که در پشت بازآفرینی وجود دارد این است که شما کدی را بنویسید که برای گذراندن تست‌های اولیه، انطباق، محدودیت‌ها یا چیز دیگری کافی باشد. سپس به عقب برگردید و بعداً آن را تمیز کنید. در اینجا یک توضیح بصری ساده از نحوه عملکرد refactoring آورده شده است.

برخی از کدهای شما که در طول توسعه وارد شده‌اند ممکن است در آن زمان «به اندازه کافی خوب» بوده باشند. اما همانطور که مقیاس می‌کنید، باید بازنویسی شود تا با رشد کسب و کار شما، بار ترافیک جدید مدیریت شود.

صادقانه بگویم، اینها مشکلات خوبی هستند. این بدان معنی است که برنامه شما در حال رشد است. اما برای آمادگی کامل هنوز باید هزینه‌ها را از قبل پیش بینی کنید.

در اینجا یک قیاس دیگر وجود دارد. فرض کنید شما یک شرکت چاپ تجاری دارید. چاپگر اصلی شما در حال حاضر روزانه 5000 بروشور چاپ می‌کند. شروع به خراب شدن می‌کند، بنابراین شما آن را با یک محلول “کمک چسب” تعمیر می‌کنید. می‌دانید که تعمیر شما، دستگاه را به کار برمی‌گرداند تا به تولید 5000 آگهی در روز ادامه دهد. اما اگر تا 10000 آگهی را افزایش دهید، چسب زخم کافی نخواهد بود.

خوب، این یک مشکل بزرگ است. وقتی به آن عدد رسیدید، کسب و کار روزانه شما دو برابر می‌شود. اما هزینه‌های نگهداری اضافه‌ای را به همراه دارد که باید برای آن برنامه ریزی کنید.

هزینه پنهان شماره 4: آموزش

آموزش از نظر هزینه‌های پنهان نرم‌افزار کمتر برآورد شده‌ترین هزینه است. بزرگ‌ترین اشتباهی که مردم مرتکب می‌شوند این است که فرض می‌کنند کارکنانشان که برنامه را نگهداری می‌کنند، برای همیشه با آنها می‌مانند. اما این اتفاق نمی‌افتد.

در واقع، برخی از کارکنان شما تصمیمات شغلی می‌گیرند و شما را ترک می‌کنند. از دیگر اعضای تیم ناراضی خواهید بود و آنها را اخراج خواهید کرد. این فقط یک رویه استاندارد برای اداره یک تجارت است.

همیشه جابجایی پرسنل وجود خواهد داشت. چه اتفاقی می‌افتد وقتی فردی را که دانش مهم دامنه را از دست می‌دهید، از دست می‌دهید؟ تصور نکنید که هر کسی را که استخدام می‌کنید می تواند بلافاصله جایگزین آن شخص شود.

فقط به این دلیل که شخصی توسعه دهنده یا مهندس خوبی است، به این معنی نیست که نرم افزار شما را درک می‌کند. آن‌ها مهندس خوبی برای نرم‌افزاری هستند که توسعه داده‌اند – نه لزوماً چیزی که شما توسعه داده‌اید.

بنابراین زمان می برد تا آنها مدل کسب و کار، عمق فنی، زیرساخت و سایر اجزای نرم افزار شما را درک کنند.

در صنعت فناوری، می‌توانید انتظار داشته باشید که این هزینه ها حتی بیشتر باشد.

من می‌دانم که برخی از شما ممکن است فکر کنید که مهندسان یک دوجین هستند و می‌توانید آنها را در هر جایی پیدا کنید. اما حتی اگر کسی یک کمربند سیاه و متخصص باشد، به محض ورود به تیم شما بخشی موثر نخواهد بود. این کار زمان می‌برد.

بنابراین چگونه می‌توانید از این هزینه‌های گران آموزشی اجتناب کنید؟ ایده در اینجا این است که از نقاط منفرد شکست با انسان جلوگیری کنیم.

شما نمی‌خواهید که یک سرور واحد کل برنامه موبایل شما را اجرا کند، درست است؟ اگر سرور بمیرد، برنامه با آن می‌میرد. همین موضوع را می‌توان در مورد افراد نیز اعمال کرد.

اگر یک نفر با دانش بسیار زیادی در زمینه دامنه دارید، اگر آن شخص با اتوبوس برخورد کند چه؟ آیا شما و کسب و کارتان واقعاً می‌توانید بدون آنها ادامه دهید؟

شما باید افراد را متقابل آموزش دهید. مطمئن شوید که ظرفیت شما در حداقل نیست.

همیشه حداقل یک نفر یدک داشته باشید. اگر حداقل به دو نفر نیاز دارید، احتمالاً باید یک نفر سوم را استخدام کنید. بنابراین اگر یک نفر ترک کند، شما هنوز به اندازه کافی برای فعالیت خواهید داشت. وقتی این اتفاق می‌افتد، همیشه می‌توانید شخص دیگری را به عنوان “لاستیک زاپاس” استخدام کنید.

فرض کنید یک فروشگاه خرده فروشی دارید. در هر شیفت فقط به دو نفر در پیشخوان نیاز دارید – دو نفر در صبح و دو نفر بعد از ظهر. آیا شما فقط چهار نفر را استخدام می‌کنید؟ نه. اگر کسی استعفا دهد، اخراج شود، به تعطیلات برود یا مریض باشد، شما کم کار خواهید شد.

بنابراین حتی اگر برای اداره فروشگاه در هر شیفت فقط به دو نفر نیاز دارید، داشتن سه کارمند کاملاً آموزش دیده در دسترس گزینه مطمئن تری است.

این تشابه در دنیای توسعه نرم‌افزار بزرگ‌تر می‌شود اگر فردی که ترک می‌کند تمام دانش را با خود همراه کند. اگر کسی اطلاعات لازم را نداشته باشد، آموزش یک فرد جدید تقریباً غیرممکن است.

هزینه پنهان شماره 5: هزینه های استراتژیک

هر زمان که کسب و کار شما یک فرصت جدید در بازار ببیند، هزینه‌های استراتژیک متحمل می‌شوند. شما باید به سرعت دنده‌ها را عوض کنید تا مطمئن شوید که واقعاً می‌توانید نیاز بازار را برطرف کنید.

در بسیاری از مواقع، نیازهای بازار به زمان حساس هستند. بنابراین اگر شش ماه صبر کنید تا اقدامی انجام دهید، ممکن است خیلی دیر باشد. از نظر فناوری، تنها 34 درصد از شرکت‌ها به دنبال کسب مزیت حرکت اول هستند.

اگر در این دسته قرار می‌گیرید، می‌تواند به نرم افزار شما برتری قابل توجهی نسبت به رقبا بدهد. هزینه‌های استراتژیک بر فناوری شما خزیده می‌شود و شما را مجبور می‌کند که از نظر اولویت‌های خود دنده خود را تغییر دهید.

حتی ممکن است لازم باشد چند نفر اضافی را استخدام کنید تا مطمئن شوید که به موقع به هدف خود رسیده‌اید. بنابراین پیش بینی این هزینه‌های پنهان بسیار مهم است.

گاهی اوقات لازم است عناصر خاصی را سخت کد کنید تا به آن خط زمانی برسید. شما اساساً راه حلی را «هک می‌کنید» که باید در اسرع وقت به بازار ارائه شود.

اما پس از اینکه نرم افزار وارد بازار شد، چیزی را متحمل شده‌اید که ما دوست داریم آن را «بدهی فنی» بنامیم. شما باید به عقب برگردید و پلتفرم را دوباره ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که با نیازهای رو به رشد شرکت شما مطابقت دارد. همه اینها در دسته هزینه‌های استراتژیک قرار می‌گیرند.

شما می‌دانستید که وارد این سرمایه‌گذاری شده‌اید که اساساً در حال توسعه یک خانه فناوری کارت برای رسیدن به بازار هستید. اما آن خانه کارت برای همیشه امن نخواهد بود. به راحتی می‌تواند فرو بریزد.

اکنون باید یک قدم به عقب بردارید و در واقع بازسازی یا بازسازی کنید، همانطور که قبلاً در مورد هزینه‌های تعمیر و نگهداری نرم افزار به آن اشاره کردیم.

دلیل اهمیت پیش بینی هزینه‌های استراتژیک این است که به شما اهرمی می‌دهد. اگر از قبل برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید به محض اینکه این فرصت به وجود آمد، از آن استفاده کنید. شما نمی‌خواهید پول در اینجا یک مسئله باشد.

نکات حرفه ای و بهترین روش ها برای آماده شدن برای هزینه های نرم افزار پنهان

اکنون که پنج هزینه پنهان اصلی نرم افزار پس از راه اندازی را مشاهده کردید، وقت آن است که نکاتی را به اشتراک بگذارید که به شما کمک می‌کند تا برای پیش بینی این هزینه‌ها برنامه ریزی کنید.

خرج کردن پول پس از راه‌اندازی اجتناب‌ناپذیر است، اما نیازی به شکستن بانک ندارید. اگر بر اساس آن برنامه ریزی کنید، این نکات می‌تواند به شما کمک کند مقداری پول پس انداز کنید.

ما قبلاً ثابت کرده‌ایم که شما باید کارکنان خود را حفظ کنید. اما برای کمک به پایین نگه داشتن هزینه‌ها، باید آنها را با استفاده از نسبت طلایی توسعه دهید، چیزی که در پست‌ها و ویدیوهای قبلی در مورد آن صحبت کرده‌ام.

ایده اینجاست از منابع محلی و راه دور به اندازه کافی استفاده کنید، بنابراین ترکیب در تعادل مناسب برای کسب و کار شما باشد. این نوع توسعه کارکنان به شما این امکان را می‌دهد که بدون شکستن بانک به طور کارآمد ارتقا پیدا کنید.

سرورها در مقابل تعمیر و نگهداری

ما همچنین در مورد هزینه‌های میزبانی و هزینه‌های نگهداری به طور جداگانه صحبت کرده‌ایم. با این حال، این دو هزینه پنهان در واقع به هم مرتبط هستند.

گاهی اوقات پرداخت بیشتر برای هزینه‌های میزبانی منطقیتر است، بنابراین مجبور نخواهید بود که به تنهایی آنقدر هزینه کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید برای یک هاست کاملاً مدیریت شده 1000 دلار هزینه دارد. این در مقایسه با هزینه نگهداری از یک کارمند راه حل میزبانی ابری به تنهایی چیزی نیست.

پس ادامه دهید و هزینه آن را بدون فکر کردن بپردازید. ارزان‌تر است و برای دیگری دردسر می‌کند که با آن کنار بیاید، نه شما. شما نیازی به کارمندی ندارید که دائماً با تعمیر و نگهداری سرور سر و کار داشته باشد. بنابراین سعی کنید یک ارائه دهنده میزبانی پیدا کنید که این موارد را پوشش دهد.

در حالی که ممکن است برچسب قیمت اولیه برای این سرویس گران به نظر برسد، همیشه باید آن را در مقابل هزینه کار یک نفر از کارکنان خود بر روی آن بسنجید. هزینه میزبانی همیشه در دراز مدت ارزانتر از نگهداری آن به تنهایی خواهد بود.

مشارکت های استراتژیک

بسیار مهم است که شریکی داشته باشید که فناوری شما را درک کند. این می‌تواند میزبان شما، یک آژانس برون سپاری شده باشد که با آن کار می‌کنید، یا پلتفرمی که در حال ادغام با آن هستید. هر کسی که باشد، مطمئن شوید که دید شما را درک می‌کند. مهم است که آنها توانایی کمک به تصویر بزرگ در زمان های تغییر را داشته باشند.

هزینه‌های فرصت و هزینه‌های اشتباه بسیار گران است. یک شریک استراتژیک اگر در زمینه خاصی متخصص باشد، می‌تواند در وقت شما صرفه جویی کند. یا شاید آنها قبلاً این را پشت سر گذاشته‌اند و قبلاً اشتباهاتی مرتکب شده‌اند که می توانید از آنها درس بگیرید.

شریک استراتژیک شما بسیار ارزشمند است و می‌تواند در طول زمان پول زیادی را برای شما ذخیره کند.

بدیهی است که باید مشکلات و فرصت‌های آینده را پیش بینی کنید. ما در طول کل راهنما در مورد این صحبت کرده‌ایم.

آن مشکلات را امروز پیش بینی کنید، اما فردا آن‌ها را حل کنید.

همه مشکلات امروز نیازی به حل امروز ندارند. ممکن است در حال حاضر چیزی را توسعه دهید که به اندازه کافی خوب باشد تا بدون استخدام دو یا سه توسعه دهنده جدید وارد بازار شوید. خوبه. اما باید هزینه‌های تاخیری را که بعداً برای آن پرداخت خواهید کرد، پیش بینی کنید.

این امر به ویژه برای مشاغل جدید بسیار مهم است. یک دلار امروز بسیار ارزشمندتر از دلار فردا است.

با بدهی‌هایی که متحمل می‌شوید، استراتژیک باشید تا زمانی که مشکلات در نهایت به وجود آمد، در موقعیت خوبی باشید.

به عنوان مثال، فرض کنید که می‌دانید با عبور از 100 هزار کاربر، سرور شما از کار می‌افتد. این بدان معنا نیست که شما باید برای آن ظرفیت در روز اول که کاربر صفر دارید، پرداخت کنید. این پول می تواند در جای دیگری استفاده شود.

اما وقتی در نهایت به 100 هزار کاربر رسیدید، مشکل خوبی است. در حال حاضر، احتمالاً یک تجارت موفق دارید که به شما امکان می‌دهد هزینه های اضافی را بپردازید.

با این حال، اگر امروز برای آن زیرساخت هزینه می‌کنید، اکنون با دلارهای گرانبهای خود به خاطر یک مشکل فرضی که ممکن است تا یکی دو سال دیگر اتفاق نیفتد، خرج کنید.

نتیجه

هزینه های مربوط به توسعه نرم افزار پس از راه اندازی به پایان نمی‌رسد. اگر در حال ساختن یک اپلیکیشن هستید، باید پنج هزینه پنهانی را که در این راهنما بیان کرده‌ام پیش‌بینی کنید:

حفظ کارکنان خود
هزینه های میزبانی
نگهداری
آموزش
هزینه های استراتژیک

پیش‌بینی این موارد از قبل، تضمین می‌کند که پول کافی برای موفقیت در بودجه دارید. در غیر این صورت، کیفیت نرم افزار شما کاهش می‌یابد. نکات حرفه‌ای و بهترین شیوه‌های من را نیز برای کمک به صرفه جویی در هزینه توسعه نرم افزار در ذهن داشته باشید.

امیدوارم این راهنما مفید بوده باشد. هر زمان که در حال توسعه فناوری جدید هستید از آن برای پیش بینی هزینه‌های آینده استفاده کنید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!