4 کلید طلایی برای طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن

ایجاد یک برنامه تلفن همراه با شرکت برنامه نویسی وب نگاه کامل شد. و دقیقاً همانطور که شما می‌خواهید کار می‌کند، اما هنوز چیزی کم است. آنطور که تصور می‌کردید زیبا به نظر نمی‌رسد. در این مقاله به دلایل فنی این موضوع نمی‌پردازیم. در عوض، از آنجایی که شما یک برنامه نویس حرفه‌ای یا طراح UI UX نیستید، بیایید برخی از اصول اولیه طراحی بصری را مرور کنیم تا برنامه شما را زنده کنیم.

قبل از اینکه اصول طراحی را مرور کنیم، بیایید ببینیم که دقیقاً چه مشکلی در طراحی شما وجود دارد.

 

شرکت برنامه نویسی ما در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل  هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

چرا ساخت اپلیکیشن موبایل شما کار موفق نبوده است؟

 

مقالات زیادی در مورد ذهنی بودن طراحی بصری صحبت می‌کنند، اما برخی از اصول کلی وجود دارند که می‌توانند بلوک‌های سازنده هر طراحی بصری موثر باشند.

سلسله مراتب
سازگاری + سادگی
فضای سفید
سایه برند
یک سلسله مراتب را تنظیم کنید

سلسله مراتب بصری به کاربر می‌گوید که به چه ترتیبی به عناصر یک صفحه نگاه کند. این را می‌توان از طریق قرار دادن اجزای روی صفحه، وزن بصری، اندازه نسبی و رنگ‌های متضاد به دست آورد. یک چیدمان خوب این ویژگی‌ها را متعادل می‌کند و می‌تواند به صورت بصری به کاربر بگوید که در ابتدا به چه چیزی نگاه کند.

مکان:

در برخی کشورها از چپ به راست و از بالا به پایین می‌خوانیم. این ترفند می‌تواند به شما کمک کند با چیدمان مهم ترین عناصر در بالا سمت چپ و کم اهمیت‌ترین یا آخرین عناصر در پایین، عناصر خود را در یک چیدمان سازماندهی کنید. هنگام طراحی UX یک برنامه، می‌توانید این ترفند را در هنگام اضافه کردن دکمه‌های جلو و عقب نیز در نظر بگیرید.

اندازه:

هر چه بزرگتر بهتر، درست است؟ نه همیشه. در حالی که یک عنصر بزرگ می‌تواند به یک شی مهم‌تر اشاره کند، اما اگر با سایر بخش‌های طراحی بصری شما در تضاد باشد، می‌تواند عناصر موجود در صفحه را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

وزن:

به جای اینکه اجزا را بزرگتر کنید تا اهمیت آنها را نشان دهید، در عوض وزن آنها را تغییر دهید. می‌توانید با پررنگ‌تر یا تیره‌تر کردن فونت، وزن اضافه کنید. برعکس، می‌توان با روشن کردن رنگ فونت، اهمیت بصری زیرنویس را کاهش داد. یا از فونت نازک‌تری استفاده کنید. لازم نیست همه فونت‌ها سیاه باشند – برای اضافه کردن وزن بصری از رنگ‌ها استفاده کنید.

رنگ:

روشن بودن و اشباع بودن یک رنگ خاص می‌تواند توجه را به یک شی در صفحه شما جلب کند. قرمز اغلب نشان دهنده خطر، زرد یک هشدار و سبز موفقیت است. بنابراین سعی کنید ابتدا صفحه خود را بدون رنگ طراحی کنید تا ببینید آیا سلسله مراتب شما کار می‌کند یا خیر، و سپس رنگ را برای افزایش جذابیت بصری اضافه کنید.

 

سازگاری + سادگی

سلسله مراتب برنامه از دست رفته می‌تواند باعث شود برنامه احساس درهم ریختگی کند. به همین ترتیب، فقدان وضوح و سازگاری می‌تواند باعث شود برنامه شما نامرتب باشد. تراز ضعیف، سبک‌های زیاد و تصاویر با وضوح پایین، 3 مورد اصلی هستند که به ظاهر نامرتب اپلیکیشن کمک می‌کنند.

 

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

 

تراز بد:

آیا تا به حال به آن عکس‌های مواردی که در یک شبکه چیده شده‌اند نگاه کرده‌اید؟ به نظر می‌رسد بسیار راضی کننده است، نه؟ این به این دلیل است که چشم انسان میل به نظم و الگو دارد. وقتی اجسام را پشت سر هم می‌بینیم، احساس کامل بودن می کنیم. با این حال، به محض اینکه چیزهایی را می‌بینیم که مرتب نیستند، ما را وارد عمل می‌کنند و توجه را به هرج و مرج جلب می‌کنند. ما از تراز در طراحی برای ایجاد ساختار در یک صفحه استفاده می‌کنیم.

استایل‌های خیلی زیاد: به استایلی فکر کنید مانند چیدن یک لباس مناسب. هنگامی که الگوها و رنگ‌های زیادی با هم تداخل پیدا می‌کنند، یک لباس می‌تواند نامرتب به نظر برسد. این بدان معنا نیست که الگوهای متضاد امکان پذیر نیست. در دنیای طراحی رابط، این به معنای تفکر در مورد خواص اجزا و نحوه پایبندی به آنها است. هنگامی که در مورد یک سبک تصمیم گرفتید، سعی کنید تمام دکمه‌های خود را یکسان نشان دهید.

تصاویر با رزولوشن پایین:

زمانی که مانیتورها آنقدر واضح نبودند، می‌توانستیم با تصاویر با وضوح پایین کنار بیاییم، زیرا تقریباً همه چیز در وب با 72ppi خیلی واضح به نظر نمی‌رسید. با این حال، با بهبود صفحه نمایش و مانیتور، تصاویر ما نیز بهبود می‌یابند.

فضای سفید

آیا فاصله بین دو شی خیلی زیاد است و اتاق خالی به نظر می‌رسد؟ همه این احساساتی که در فضاهای فیزیکی به دست می‌آوریم به خوبی به فضاهای دیجیتال نیز ترجمه می‌شوند. سیستمی ایجاد می‌شود که در آن تمام فاصله‌ها مضربی از 8 باشد – عناصر کوچک 8 پیکسل از هم فاصله دارند، عناصر متوسط ​​می‌توانند 16 پیکسل یا 32 پیکسل باشند، فضاها و حاشیه‌های بزرگتر می‌توانند 64 پیکسل و غیره باشند. خوب است از این سیستم پیروی کنید، زیرا همانطور که قبلا ذکر شد، سازگاری کلید یک رابط کاربری تمیز است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای طراحی اپلیکیشن موبایل بانک

 

سایه برند

برای ساده نگه داشتن لحن برندسازی، بیایید در پیچیدگی‌های برندسازی غوطه‌ور نشویم و به جای آن روی سازگار و تمیز کردن اپلیکیشن تمرکز کنیم. بهترین قانون برای این کار این است:

یک گروه کوچک از سایه‌های خاکستری را برای استفاده تعریف کنید
1 رنگ اصلی را تعریف کنید
اگر تمام نکات بالا را رعایت کنید، برنامه شما در نهایت بد به نظر نمی‌رسد. در حالی که ما برنده هیچ جایزه‌ای نیستیم، واضح، تمیز و استفاده از آن بسیار ساده‌تر از جایزه‌ای است که شما با آن شروع کرده‌اید!

 

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!