مهم ترین قسمت های GTMetrix و رفع خطاها

GTMetrix

حتما می‌دانید که برای بهینه سازی سایت باید سرعت آن را حتما در نظر داشته باشید. برای آنالیز سرعت سایت ابزارهای زیادی وجود دارد که یکی از معروف ترین آنها Gtmetrix می‌باشد. در ادامه در شرکت نرم افزاری وب نگاه بررسی می‌کنیم GTMetrix چیست و بخش‌های مهم جی تی متریکس را عنوان خواهیم کرد ؛

GTMetrix چیست ؟

جی تی متریکس ابزار تحلیل و تجزیه سرعت سایت می‌باشد. با استفاده از گزینه‌هایی که در ان وجود دارد و راهنمایی‌های موجود می‌تواند به مرور سرعت سایت را بهبود بخشید و در گوگل رتبه بهتری داشته باشید.
ابزارهای مختلف برای تحلیل سرعت سایت وجود دارد مانند ping ،google page speed و … که Gtmetrix در بین وبمستران محبوبیت بیشتری دارد زیرا راهکارهای پیشنهادی این ابزار کامل‌تر می‌باشد.

سرعت سایت روی سئو چه تاثیری دارد؟

به بیان گوگل تاکنون چندین سال است که از مهم ترین فاکتورهای سئو سایت، سرعت سایت و بارگذاری می‌باشد. افرادی که قصد افزایش رتبه در گوگل را دارند باید به این عامل مهم توجه داشته باشند زیرا کاربران به محض وارد شدن به سایتی که زمان بارگذاری آن زیاد باشد سریعا آن را ترک می‌کنند.

نحوه کار با Gtmetrix

با وارد شدن با سایت Gtmetrix، آدرس سایت را وارد کنید و دکمه Analyze را بفشارید. الته می‌توانید برای دیدن جزئیات بیشتر در سایت ثبت نام کنید.

قسمت های مختلف جی تی متریکس

Performance scores : در این بخش 2 قسمت را نشان می‌دهد که معیارهای سنجش سرعت سایت است.
PageSpeed score : در این بخش امتیازها از A که بهترین نمره برای سایت است تا C که ضعیف ترین نمرده است نشان داده می‌شود.
Yslow score :در این بخش فاکتورهایی را شرکت یاهو تعریف کرده است که بر اساس آن سرعت سایت را نشان می‌دهد. برای بهینه سازی این بخش سعی کنید از افراد حرفه ای مشورت بگیرید.

جزئیات بخش Page Detail

  • Page Load Time : زمانی را که صفحه مورد نظر بارگذاری می‌شود را مشخص می‌کند.
  • Total Page Size : حجم کلی سایت در این قسمت نمایش داده می‌شود.
  • Request : در این بخش تعداد درخواست‌ها که به سمت سرور فرستاده می‌شوند را نشان می‌دهد که با کمتر شدن تعداد آنها به مراتب سرور فشار کمتری را تحمل می‌کند و سرعت سایت بالا می‌رود.

جزئیات جی تی متریکس

PageSpeed و Yslow
در این بخش قسمت‌هایی که سایت شما در آن ضعیف هستند با رنگ قرمز نشان داده می‌شوند که باید روی آنها کار کنید تا بهبود داده شوند.
Waterfall
در این قسمت می‌توانید سرعت سایت را در قالب چارت مختص تصاویر، استایل و … ببینید و مورد بررسی قرار دهید.
Video
در این بخش تمامی ویدیوهای سایت نشان داده می‌شود و از لحاظ سئو مورد تحلیل قرار می‌گیرند.
History
در این بخش می‌توانید تست‌های سایت را در زمان های مختلف که انجام شده است در شکل نموادرببینید و مورد بررسی قرار دهید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *