سایت مپ چیست و چطور نقشه سایت بسازیم؟


با کمک سایت مپ، محتوای مهم سایت لیست میشود تا خزنده های گوگل بتوانند آنها را ایندکس کنند. به عبارتی دیگر نقشه سایت ابزاری مهم برای کرول شدن صفحات توسط خزنده ها میباشد.

سایت مپ چه کاری انجام میدهد؟

اولویت بندی محتواهای مهم سایت

همه سایت ها به سایت مپ نیاز دارند؟

همه سایت ها می توانند برای بهتر دیده شدن توسط گوگل از سایت مپ استفاده کنند؛ اما در صورتی که سایت جز مواردی که در ادامه گفته شده باشند، استفاده از آن ضروری است؛
میدانید که در صورت وجود لینک های داخلی و خارجی، ربات های گوگل به صفحات مختلف سایت خزیده و آن را ایندکس می کنند. اما در صورتی که سایت خود را جدیدا ساخته اید و هنوز شروع به لینک سازی نکرده اید بهتر است از نقشه سایت بهره مند شوید.

  • اگر تعداد صفحات سایت شما واقعا زیاد باشد و تمامی صفحات توسط خزنده های گوگل بررسی نشوند.
  • اگر در محتواهای ایجاد شده، به صفحات مهم لینک داده نشده باشد.
  • در صورتی که محتوای شما از نوع آدرس داینامیک باشد.
  • اگر در سایت از محتواهایی از نوع فلش استفاده شده است.

اهمیت sitemap

توسط سایت مپ، اهمیت صفحات مختلف شما تشخیص داده میشود. در صورتی که میخواهید در برخی کلمات افزایش رتبه در گوگل داشته باشید و در واقع روی سئو سایت کار کنید، می توانید آن را به گوگل توسط سایت مپ معرفی کنید. اگر مطالب خود را به طور مرتب به روز رسانی می کنید حتما نقشه سایت آنها را ثبت کنید.

چگونه نقشه سایت بسازیم ؟

نحوه ساخت سایت مپ در وبمستر تولز

وارد سرچ کنسول شوید، و در بخش سایت مپ در سمت چپ شوید. در صورتی که میخواهید سایت مپ ایجاد کنید، آدرس سایت را در قسمت سمت راست وارد و گزینه ADD را کلیک کنید.

ساخت سایت مپ در وردپرس

اگر سیستم مدیریت محتوای شما وردپرس باشد، به راحتی با استفاده از افزونه یوست سئو می توانید نقشه سایت بسازید. به این صورت که وارد افزونه سئو شده و در زبانه قابلیت ها و یا همان Features شده، بخش نقشه سایت را فعال کنید.
اگر سایت مپ داشته باشید و یا میخواهید مطمئن شوید، می توانید روی نشانه علامت سوال نگه دارید.

یکی از مزیت های مهم یوست سئو داینامیک بودن آن میباشد.به این شکل که در صورت ایجاد صفحه جدید نقشه آن نیز به صورت اتوماتیک ثبت میشود.
اگر از افزونه سئو استفاده میکنید میتوانید از افزونه عالی Google XML Sitemaps استفاده کنید.

نقشه سایت در صورت استفاده از cms اختصاصی

در صورتی که سیستم مدیریت محتوا شما وردپرس نیست می تواند از ابزار تولید سایت مپ استفاده کنید. به عنوان مثال ابزار XML-Sitemaps به راحتی نقشه سایت شما را میسازد. وارد سایت شوید و آدرس سایت خود را وارد نموده، نقشه سایت شما بعد از چند ثانیه آماده میشود.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *