توسعه اپلیکیشن موبایل واقعا چقدر هزینه دارد؟

طراحی اپلیکیشن

امروزه به نظر می‌رسد که همه ایده‌ای برای یک اپلیکیشن موبایل دارند. این تعجب آور نیست صنعت موبایل هم از منظر مصرف کننده و هم از منظر تجاری روند صعودی دارد. اما قبل از اینکه در ابتدا شیرجه بزنید و توسعه را شروع کنید، باید کمی تحقیق کنید. اگر فکر می‌کنید ایده شما ممکن است موفقیت بزرگ بعدی مانند اینستاگرام یا اسنپ چت باشد، ببینید چه نوع برنامه‌هایی بیشترین درآمد را دارند.

اگر می‌خواهید شرکت فعلی خود را بهبود ببخشید، باید اعدادی را خرد کنید تا بفهمید آیا ارزش آن را دارد که یک برنامه تلفن همراه برای تجارت خود بسازید.

هزینه طراحی اپلیکیشن چقدر است؟

من همیشه این سوال را دارم اگر از 10 نفر این سوال را بپرسید، 10 پاسخ متفاوت دریافت خواهید کرد. واقعیت این است – بستگی دارد. شاید این پاسخی نباشد که شما به دنبال آن بودید، اما اجازه دهید قیاسی را به شما ارائه کنم که می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید. هزینه خرید خودرو چقدر است؟ پاسخی برای همه وجود ندارد. به عوامل مختلف زیادی بستگی دارد. خوب، همین امر در مورد توسعه اپلیکیشن موبایل نیز صدق می‌کند. این اعداد کاملاً مشخص نیستند، اما به شما ایده‌ای از محدوده قیمتی گسترده می‌دهند. قیمت “خارج از در” نیز وجود ندارد. برنامه شما حتی پس از تکمیل توسعه همچنان برای شما هزینه خواهد داشت. به قیاس ماشین فکر کنید. شما باید بنزین، روغن، تعمیر و نگهداری منظم، تعویض لاستیک، ترمز و بسیاری موارد دیگر را در آن قرار دهید. به عنوان یک متخصص صنعت که تجربه زیادی در ساخت برنامه‌های تلفن همراه دارد، می‌توانم کمک کنم تا برخی از قیمت‌ها را برای شما روشن کنم.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می‌کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

عوامل موثر بر توسعه اپلیکیشن

مهم است که بدانید قبل از شروع چه چیزی می‌خواهید. من پرش به مراحل توسعه را بدون برنامه، استراتژی و هدف مشخص برای برنامه خود توصیه نمی‌کنم. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا شما را در مسیر درست شروع کنید.

عملکرد اصلی برنامه شما چیست؟
بودجه شما چقدر است؟
چگونه برای ساخت آن برنامه ریزی می کنید؟
چه نوع چارچوب زمانی را از شروع تولید تا راه اندازی تصور می کنید؟

همچنین می‌خواهید استراتژی راه‌اندازی خود را در نظر بگیرید، بنابراین می‌توانید دانلود کنید و حتی راهی برای رتبه‌بندی در اپ استور بیابید.

بنابراین شروع به نوشتن یک طرح تجاری کامل برای توسعه اپلیکیشن خود کنید. این طرح باید تشخیص دهد که مراحل مختلفی برای توسعه اپلیکیشن شما وجود دارد. شما باید برای هر مرحله برنامه ریزی و بودجه بندی کنید. برای اینکه مطمئن شوید پول کافی برای پرداخت هر مرحله دارید، باید در نظر بگیرید که سرمایه شما از کجا می‌آید. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که در نیمه راه پروژه به دلیل بودجه ضعیف، پولتان تمام شود. سپس یک برنامه نیمه توسعه یافته دارید که هیچ ارزشی ندارد و هیچ راهی برای پس گرفتن پول شما وجود ندارد. اگر صاحب یک کسب‌وکار موجود هستید، ممکن است تأمین بودجه برای شما آسان‌تر باشد. می توانید از پول حساب جاری شرکت خود برای پرداخت این هزینه استفاده کنید.

طراحی اپلیکیشن موبایل

همچنین شانس بیشتری خواهید داشت که برای دریافت وام به بانک بروید و در مقابل کسب و کار وام بگیرید تا خط اعتباری را تضمین کنید. برای آن دسته از شما که در حال برنامه ریزی برای توسعه یک اپلیکیشن جدید به عنوان یک شرکت استارت آپی هستید، احتمالاً باید از سرمایه گذاران پول جمع آوری کنید، مگر اینکه مستقلاً ثروتمند باشید. این لزوماً هزینه توسعه یک برنامه برای شما نیست (اگرچه ممکن است باشد). جیسون در پرداخت هزینه برای یک تیم کوچک برای کار بر روی شرکت راه اندازی و سایر هزینه‌های مرتبط با راه اندازی یک کسب و کار، علاوه بر پرداخت هزینه توسعه، فاکتورهایی دارد. ما به زودی در مورد هزینه پرداخت کارمندان صحبت خواهیم کرد.

من راهنمایی ارائه کرده‌ام که عوامل موثر بر هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل را به شش دسته اصلی تقسیم می کند.

در بالای سر
پیچیدگی
میزبانی سرور
سیستم عامل
چه کسی آن را می سازد
نوع برنامه

من هر یک از این عوامل را مرور می‌کنم و همه چیزهایی را که باید بدانید برای درک بهتر از هزینه توسعه برای موقعیت منحصربه‌فرد خود توضیح خواهم داد.

در بالای سر طبق تعریف، سربار شامل هزینه‌های غیرمستقیم یا ثابت برای اداره یک کسب و کار است. همانطور که قبلاً گفتم، برنامه شما یک کسب و کار است، بنابراین باید با آن رفتار کنید. من می‌خواهم فکری را که قبلاً در مورد پرداخت کارمندان مطرح کردیم، دوبرابر کنم و به پایان برسانم. اگر یک شرکت و زیرساخت موجود دارید، ممکن است نیازی به استخدام شخص دیگری برای کمک به برنامه خود نداشته باشید. می‌توانید با تیم بازاریابی یا بخش IT خود کار کنید.

با این حال، اگر کسب‌وکاری را از ابتدا شروع کرده‌اید و برنامه‌ای را با آن راه‌اندازی می‌کنید، احتمالاً به کمک نیاز خواهید داشت. اکثر شرکت‌های استارت آپی 5 کارمند یا کمتر دارند. بنابراین اگر قصد دارید افرادی را برای کمک به شما در این فرآیند استخدام کنید، این را در نظر بگیرید. شما باید به این افراد پول بدهید. هیچ کس قرار نیست به صورت رایگان به شما کمک کند مگر اینکه نوعی سهام در شرکت داشته باشد.

شما همچنین مجبور خواهید بود برای انجام تعمیر و نگهداری عمومی برنامه حتی پس از راه‌اندازی به افراد پولی بپردازید. هزینه به این بستگی دارد که چقدر زمان و تلاش از این شخص یا این افراد برای صرف آن انتظار دارید. تعمیر و نگهداری ممکن است حداقل یک موقعیت تمام وقت باشد. برای ساختن یک اپلیکیشن موفق، در طول مسیر دائما تغییرات و بهبودهایی ایجاد خواهید کرد. برنامه هیچکس کامل نیست حتی برنامه‌های موبایلی با بالاترین عملکرد در جهان دارای اشکالات و اشکالاتی هستند که باید برطرف شوند. کسب و کار شما از این امر مصون نخواهد بود. هزینه‌های بازاریابی و تبلیغاتی نیز در دسته سربار قرار می‌گیرند.

بودجه بازاریابی شرکت شما برای تبلیغ اپلیکیشن چقدر است؟

این یک ضرورت مطلق است. اگر کسی از آن اطلاعی نداشته باشد، برنامه شما هیچ بارگیری یا کسب درآمدی نخواهد داشت. برای آن دسته از شما که قبلاً یک کسب و کار موجود دارید، تبلیغات کمی آسان‌تر خواهد بود. شما قبلاً کانال های بازاریابی مانند ایمیل، وب سایت و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را تنظیم کرده‌اید. استفاده از این روش‌ها به کاهش هزینه‌های بازاریابی کمک می‌کند، اما کاملا رایگان نخواهد بود. تبلیغ یک برنامه کاملاً جدید از ابتدا بدون کسب و کار موجود گران‌تر خواهد بود. این گرافیک نشان می‌دهد که چگونه پیچیدگی می‌تواند علاوه بر هزینه، بر طول توسعه نیز تأثیر بگذارد. من فکر می‌کنم نمودار کمی هم کم است. برخی از برنامه‌ها حتی می‌توانند تا 1 میلیون دلار اجرا شوند.

چگونه متوجه می شوید که برنامه شما ساده، متوسط ​​یا پیچیده است؟

در اینجا چند تفاوت اساسی وجود دارد.

ساده:

ویژگی‌های اساسی مانند اشتراک ایمیل، ورود به شبکه‌های اجتماعی، تقویم هیچ مؤلفه رابط کاربری استاندارد Back-end ندارد

در حد متوسط:

ویژگی های رابط کاربری کاملاً سفارشی شده
پرداخت را می پذیرد
دارای یکپارچه سازی API
قابل استفاده برای هدست و تبلت
سرور پشتیبان

مجتمع:

پشتیبانی از ادغام شخص ثالث
چندین زبان
انیمیشن های سفارشی شده
بک‌اند پیچیده
نتایج بلادرنگ
توسط توسعه دهندگان حرفه ای طراحی شده است.

بنابراین به ساختار، ویژگی‌ها و عملکرد اپلیکیشن خود نگاهی بیندازید. ببینید در چه دسته‌ای قرار می‌گیرد. اگر فقط به دنبال چیزی فوق‌العاده با حداقل ویژگی‌ها هستید، می‌توانید آن را با نرخ پایین توسعه دهید. اما برای کسانی از شما که طراحی پیچیده‌تری دارند، پیچیدگی آن گران‌تر خواهد بود. محل میزبانی سرور و داده ما در بخش آخر به طور خلاصه به این موضوع پرداختیم، اما ارزش آن را دارد که در مورد آن بحث بیشتری کنیم. سرور و برنامه میزبانی شما در هزینه توسعه نقش خواهد داشت.

همانطور که قبلاً دیدیم، هر برنامه‌ای که دارای یک سرور Back-end باشد هزینه میزبانی بیشتری خواهد داشت. حتی اگر بخواهید یک برنامه بدون سرور توسعه دهید، باز هم اگر بخواهید توسط یک حرفه‌ای به درستی انجام شود، حداقل 25000 دلار هزینه دارد. می‌توانید خدمات میزبانی خود یا یک سرویس میزبانی AWS یا ابری را برای برنامه خود پیدا کنید. برای یافتن بهترین قیمتی که خدمات مختلف ارائه می‌دهند، در اطراف خرید کنید. فقط مطمئن شوید که متوجه شده‌اید به دنبال چه هستید. در یک طرف طیف، شما نمی‌خواهید برای چیزی که نیاز ندارید بیش از حد هزینه کنید.

اما شما همچنین نمی‌خواهید فقط با ارزان‌ترین گزینه پیش بروید. شما چیزی رو گرفتید که قیمتش رو پرداخت کردید. اجازه ندهید برنامه شما با انتخاب یک برنامه میزبانی سرور ناکافی آسیب ببیند. به عنوان مثال به وب سایت شرکت خود فکر کنید. انتخاب سرویس میزبانی مناسب تضمین می‌کند که سایت شما بدون وقفه اجرا می‌شود. همین امر در مورد برنامه شما نیز صدق می‌کند. اگر برنامه شما مشکل دارد، راه مناسبی برای راضی نگه داشتن کاربران و کسب درآمد نیست. سیستم عامل برای توسعه سیستم عامل نیز در قیمت تاثیرگذار است.

برای توسعه اپلیکیشن‌های ترکیبی و بومی مزایا و معایبی وجود دارد. برنامه‌های بومی بیشتر بر روی تجربه کاربر تمرکز می‌کنند. آنها سریع کار می‌کنند و برای عملکرد بهینه شده‌اند. همچنین اگر یک برنامه بومی دارید، می‌توانید بسیاری از ویژگی‌ها را همزمان پردازش کنید. بسته به اینکه از چند پلتفرم مختلف می‌خواهید پشتیبانی کنید، برنامه‌های بومی گران‌تر خواهند بود. پیدا کردن اپلیکیشن‌های بومی در اپ استور و گوگل پلی استور نیز آسان‌تر است. چند نمونه از انواع مختلف برنامه‌های بومی عبارتند از

برنامه‌های سرگرمی
اپلیکیشن‌های آموزشی
اپلیکیشن‌های تجاری

برنامه‌های هیبریدی برای پلتفرم‌ها و دستگاه‌های متعدد بهتر هستند. آنها از کد یکسانی برای هر پلتفرم استفاده می‌کنند، بنابراین به طور کلی، راه اندازی یک برنامه هیبریدی هزینه کمتری دارد. تجربه کاربری برای توسعه ترکیبی بهینه نیست. اگر یک برنامه سبک زندگی کوچک یا متوسط، برنامه ارتباطی یا بازی ساده دارید، ممکن است بخواهید یک برنامه ترکیبی ایجاد کنید. چه کسی آن را می‌سازد اگر قبلاً برنامه‌ای نساخته‌اید، توصیه نمی‌کنم در حال حاضر نحوه انجام آن را از ابتدا یاد بگیرید. مطمئناً، اگر ارزان‌ترین گزینه را می‌خواهید، می‌توانید زمان بگذارید و کدنویسی را یاد بگیرید و همه این کارها را خودتان انجام دهید. اما این یک راه طولانی با موانع زیادی در طول راه است.

محصول نهایی شما همان کیفیتی که اگر آن را به یک متخصص برون سپاری کنید، نخواهد داشت. با پیدا کردن یک توسعه دهنده می‌توانید چند مسیر مختلف را طی کنید. اگر برنامه شما خیلی پیچیده نیست، ممکن است بتوانید فریلنسری را پیدا کنید که به تنهایی برنامه‌ها را توسعه دهد. این ممکن است کم‌هزینه‌ترین گزینه باشد، اما برای تکمیل فرآیند فقط به یک نفر متکی هستید. اگر این شخص پروژه را به موقع کامل نکند، کاری نمی‌توانید انجام دهید. به‌علاوه، اگر آنها به‌طور هم‌زمان پیشرفت‌های زیادی را انجام دهند، ممکن است تلاش کاملی برای ساخت اپلیکیشن شما انجام ندهند.

هزینه آژانس به برخی از عواملی که تاکنون بررسی کرده‌ایم بستگی دارد، اما به اندازه آژانس نیز بستگی دارد. یک مغازه کوچکتر ممکن است تیمی متشکل از دو یا سه نفر داشته باشد. این می‌تواند چیزی بین 50000 تا 100000 دلار هزینه داشته باشد. اگر بتوانید یک آژانس با اندازه متوسط ​​پیدا کنید، هزینه آن بین 150000 تا 450000 دلار کاهش می‌یابد. استخدام یک شرکت بزرگ توسعه اپلیکیشن برای توسعه اپلیکیشن شما از حدود 500000 دلار شروع می‌شود و تا 1000000 دلار افزایش می‌یابد. همچنین می‌توانید سرویسی مانند پلتفرم BuildFire برای ساخت اپلیکیشن خود بدون یادگیری نحوه کدنویسی پیدا کنید.

می‌دانم که تعصب دارم، اما یادگیری نحوه استفاده از سیستم BuildFire بسیار آسان است. به علاوه تیم Pro Services در صورت نیاز به کمک در طول فرآیند در دسترس است. اگر وقت ندارید برنامه خود را روی این پلتفرم بسازید، BuildFire می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. فقط با یکی از اعضای تیم مشورت کنید و توضیح دهید که دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید. BuildFire از بقیه مراقبت خواهد کرد. هنگامی که برنامه شما راه اندازی شد، ایجاد تغییرات و تنظیمات برای نگهداری منظم برنامه نیز آسان است. در مقایسه با برخی از گزینه‌های دیگر که به آن‌ها نگاه کرده‌ایم، این احتمالاً مقرون به صرفه‌ترین راه حل شما خواهد بود. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه خود را سریعتر از یک آژانس وارد بازار کنید.

نوع برنامه:

عملکرد اصلی و نوع برنامه در هزینه‌های توسعه شما نیز نقش دارد. بیایید چند نمونه را مرور کنیم. یک برنامه مستقل مانند ساعت یا ماشین حساب با عملکردهای اولیه تا 50000 دلار هزینه دارد. برنامه‌هایی مانند این می‌توانند بدون اتصال به شبکه کار کنند. از آنجایی که پیچیدگی حداقل است، قیمت نیز پایین خواهد بود. برنامه‌ای که از مصرف داده‌ها مانند تقویم، ساعت بورس یا یک برنامه هواشناسی استفاده می‌کند احتمالاً در محدوده 50000 تا 100000 دلار قرار می‌گیرد. اینها از نظر پیچیدگی شبیه به برنامه های مستقل هستند، اما برای به دست آوردن نتایج در زمان واقعی به ویژگی های اضافی نیاز دارند.

برنامه‌هایی که نیاز به احراز هویت کاربر دارند مانند ESPN Fantasy Sports یا Google Drive می‌توانند تا 300000 دلار هزینه داشته باشند. این‌ها برای هر کاربر پیچیده‌تر و سفارشی‌تر هستند. برنامه شما باید برای اکانت خاص هر کس کار کند. گر می‌خواهید این تجربه کاربری را یک قدم جلوتر ببرید و یک برنامه رسانه اجتماعی مانند فیس بوک یا اسنپ چت توسعه دهید، ممکن است تا 500000 دلار هزینه داشته باشد. برنامه‌های دوستیابی مانند Tinder یا Bumble نیز در این دسته قرار می‌گیرند. اپلیکیشن‌های تجارت الکترونیک بسته به شرکت، محدوده قیمتی وسیعی دارند. این‌ها می‌توانند از 200000 دلار تا 1000000 دلار باشند. یک برنامه درخواستی که در آن کاربران در زمان واقعی نتایج را دریافت می‌کنند مانند Uber یا Postmates می‌تواند یکی از گران‌ترین برنامه‌ها برای توسعه باشد.

خوب، پس همه چیز همین است – درست است؟ نه خیلی سریع. در حالی که ممکن است بیش از آنچه در ابتدا پیش‌بینی می‌کردید برای ساخت اپلیکیشن خود هزینه کرده باشید، هنوز کاملاً از جنگل خارج نشده‌اید. برخی از هزینه‌هایی را که مردم در طول این فرآیند اغلب نادیده می‌گیرند، فراموش نکنید. شما هزینه‌های قانونی را پرداخت خواهید کرد. مانند هر تجارت خوب، شما نیاز به استخدام یک وکیل دارید. وکیل به محافظت از حق نسخه‌برداری، علائم تجاری، مالکیت معنوی و هر چیز دیگری که نیاز دارید کمک می‌کند و در عین حال مطمئن می‌شود که کسب و کار دیگران را نقض نمی‌کنید.

هزینه‌های قانونی نیز شامل تشکیل پرونده‌های مورد نیاز برای راه اندازی یک تجارت جدید می‌شود، اگر قبلاً آن را ندارید. هزینه اشتراک برای عملکردهای خارجی را نیز فراموش نکنید. من به خدمات شخص ثالث مانند پیامک، ایمیل و اعلان‌های فشار و ادغام‌های API اشاره می‌کنم. بنابراین بودجه‌ای را که نتوانید مدیریت کنید به دست نیاورید. مطمئن شوید که برای این هزینه‌های پنهان و هر چیز دیگری که ممکن است شما را شگفت‌زده کند یا در طول مسیر پیش بیاید، در بودجه خود فضای تنفسی دارید. همیشه بهتر است برای خرج کردن بیشتر برنامه ریزی کنید و در نهایت کمتر خرج کنید برعکس.

هزینه ساخت یک اپلیکیشن چقدر است؟

همانطور که تازه یاد گرفتید، هیچ پاسخ سیاه و سفید یا واضحی برای این سوال وجود ندارد. وضعیت هر کس منحصر به فرد است و قیمت‌ها منعکس کننده آن هستند. عوامل اساسی وجود دارد که بر هزینه توسعه تأثیر می‌گذارد. از سربار خود شروع کنید. این شامل نگهداری، حقوق کارکنان و سایر هزینه‌های ثابت می‌شود. در مرحله بعد، به پیچیدگی برنامه خود نگاه کنید. ساختار، ویژگی‌ها و عملکرد بر قیمت تأثیر می‌گذارد. در مورد سرور و میزبانی داده نیز گزینه‌های مختلف را بررسی کنید. پیدا کردن بهترین سیستم عامل برای توسعه برای برنامه خود چیز دیگری است که باید آن را کشف کنید.

آیا قصد دارید یک اپلیکیشن ترکیبی یا بومی بسازید؟

هر کدام مزایا و معایبی دارند، اما قیمت یکسان نیست. پیدا کردن یک آژانس یا پیمانکار برای توسعه برنامه شما بر ابزار قیمت تأثیر می‌گذارد یا می‌توانید آن را از طریق پلتفرمی مانند BuildFire بسازید تا در این فرآیند در زمان و هزینه صرفه جویی کنید. نه هزینه‌های پنهان نهایی مانند هزینه‌های قانونی و اشتراک را فراموش نکنید. چه نوع اپلیکیشنی را می‌خواهید توسعه دهید و فکر می‌کنید چگونه بر هزینه آن تأثیر می‌گذارد؟

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!