استفاده از هوش مصنوعی برای تولید عکس و تصویر

امروزه هوش مصنوعی تغییرات بزرگی در جهان ایجاد کرده است و افراد زیادی علاقه دارند تا از آن استفاده کنند. باید گفت که شما می‌توانید با استفاده از هوش مصنوعی، بسیاری از کارهای خود را بهتر و سریع‌تر انجام دهید و بسیاری از افراد بر این باور هستند که هوش مصنوعی می‌تواند انقلاب بزرگی را در جهان ایجاد کند. 

یکی از کارهایی که هوش مصنوعی می‌تواند انجام دهد، تولید عکس و تصویر است. به عبارت دیگر، شما می‌توانید یک توضیح از تصویری که می‌خواهید را به ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه دهید و عکس مورد نظر خود را تحویل بگیرید. در این مقاله از شرکت نرم‌افزاری وب نگاه، به بررسی ابزارهای تولید عکس با هوش مصنوعی می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید. 

ابزارهای تولید عکس با هوش مصنوعی 

می‌توان موضوع ترند سال ۲۰۲۳ را هوش مصنوعی دانست؛ زیرا قبل از این سال، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار کمی وجود داشت؛ اما در حال حاضر، شما می‌توانید ابزارهای بسیاری را که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند را مشاهده کنید. ابزارهایی هستند که برای شما کد می‌نویسند، محتوای متنی تولید می‌کنند و کارهای مربوط به تکنولوژی را انجام می‌دهند.

در حال حاضر می‌توانید ابزارهای زیادی را مشاهده کنید که تصاویر بسیار زیبا و منحصربه‌فرد تولید می‌کنند و می‌توانید این تصاویر را در وب‌سایت، اپلیکیشن و طراحی‌های خودتان استفاده کنید. در این بخش به بررسی بهترین ابزارهای تولید عکس با هوش مصنوعی می‌پردازیم. 

DALL-E 2

DALL-E 2 یکی از قوی‌ترین ابزارهای تولید عکس مبتنی بر هوش مصنوعی است. همچنین کمپانی OPEN-AI نیز اعلام کرده است که افراد می‌توانند از این ابزار برای ایجاد تصاویر منحصربه‌‌فرد، طراحی محصول و تولید تصاویر مناسب برای وب استفاده کنند. 

لازم به ذکر است که این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی دارای رابط کاربری بسیار خوب و ساده‌ای است و می‌توانید در عرض چند دقیقه به آن مسلط شوید. به همین دلیل، این ابزار می‌تواند برای افراد آماتور و کسانی که پیش‌زمینه طراحی ندارند، بسیار مناسب باشد. 

توجه داشته باشید که این ابزار دارای امکانات متعددی برای ویرایش عکس نیز هست و شما می‌توانید پس از اینکه عکس خود را تحویل گرفتید، آن را شخصی‌سازی کنید. 

میدجورنی 

شاید بتوان ابزار Midjourney را یکی از اولین‌ ابزارهای تولید عکس و مبتنی بر هوش مصنوعی دانست. میدجورنی کار خود را در اوایل ژوئیه سال ۲۰۲۲ شروع کرد و پس از عمومی شدنِ آن، سایر افراد و کمپانی‌ها نیز به ساخت ابزارهای تولید عکس که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند، روی آوردند. 

دسترسی و استفاده از Midjourney رایگان است و از طریق اپلیکیشن دیسکورد امکان‌پذیر است. شما می‌توانید ابتدا اپلیکیشن دیسکورد را روی کامپیوتر یا گوشی خود نصب کنید و سپس به آدرس https://midjourney.com/ مراجعه کنید. در آخر می‌توانید با انتخاب گزینه “پیوستن به نسخه بتا” به دیسکورد متصل شده و از این ابزار استفاده کنید.

به عبارت دیگر، پس از اتصال به دیسکورد، یک فضا مانند پیام‌رسان در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با تایپ کردن عکس مورد نظر به انگلیسی، تصویر خود را از میدجورنی تحویل بگیرید. 
[vc_row][vc_column][cz_button title=”سفارش طراحی اپلیکیشن اختصاصی” btn_position=”cz_btn_center” btn_effect=”cz_btn_zoom_in” id=”cz_62405″ link=”url:tel%3A%2009339017809″ sk_button=”border-radius:70px;padding-left:30px;padding-right:30px;font-size:22px;background-color:unset !important;background-image:linear-gradient(135deg,#1e73bb,#b40ed6);” sk_hover=”color:#ffffff;” icon=”fa fa-phone-square” cz_button=””][/vc_column][/vc_row]

ابزارهای تولید عکس با هوش مصنوعیNightCafe

NightCafe یکی از معروف‌ترین ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی و تولیدکننده هنر است. به عبارت دیگر، این ابزار می‌‌تواند برای شما تصاویر هنری بسیار زیبایی تولید می‌کند. این ابزار دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای است؛ به طوری که هنگام ورود به آن، تنها با یک باکس مواجه می‌شوید که از شما توضیحاتی درباره تصویر دلخواه شما می‌خواهد.

توجه داشته باشید که این ابزار پولی است؛ اما نسخه رایگان نیز دارد و شما می‌توانید به مقدار محدود در آن عکس تولید کنید. 

Deep Dream Generator

ابزار Deep Dream Generator نیز توسط گوگل توسعه یافته است و شما می‌توانید از این ابزار برای تولید هر نوع عکس به‌وسیله هوش مصنوعی استفاده کنید. همچنین بیشتر تمرکز این ابزار روی تولید عکس‌های واقعی است و شما این امکان را دارید تا مانند مابقی ابزارهای تولید عکس با هوش مصنوعی، متن خود را به این ابزار بدهید.

یکی از قابلیت‌های خوبی که این ابزار دارد، امکان آپلود عکس در آن است؛ یعنی شما می‌توانید عکس‌هایی که دوست دارید را در این ابزار بارگذاری کنید و سپس تغییراتی که دوست دارید روی این عکس اعمال شود را به این ابزار بگویید. همچنین می‌توانید از این ابزار بخواهید که عکسی مشابه با عکسی که آپلود کردید بسازد. 

Artbreeder

ابزار Artbreeder از الگوریتم‌های یادگیری ماشین استفاده می‌کند و با استمرار در استفاده از آن می‌تواند عکس‌هایی با تطابق بیشتر نسبت به سلیقه شما به شما تحویل دهد. همچنین شما می‌توانید در این  ابزار عکس‌هایی را آپلود کرده و از آن بخواهید تا کیفیت عکس را افزایش دهد. 

همچنین شما می‌توانید با استفاده از این ابزار، عکس‌ها را به فیگورهای متحرک تبدیل کنید. این قابلیت‌ها کار را برای کسانی که از دوربین باکیفیتی برخوردار نیستند یا می‌خواهند در حوزه ادیت ویدیو فعالیت کنند بسیار مناسب است. 

نحوه استفاده از ابزارهای تبدیل متن به عکس

شما می‌توانید برای استفاده از ابزارهای تولید عکس مبتنی بر هوش مصنوعی، نام این ابزارها را در گوگل جستجو کنید تا به سایت اصلی این ابزارها وارد شوید. سپس می‌توانید با وارد کردن متنی در این ابزارها که عکس دلخواه شما را توصیف می‌کند، با استفاده از این ابزارها تولید عکس انجام دهید. 

لازم به ذکر است که شما نیاز دارید تا در برخی از این ابزارها ثبت نام انجام دهید که در این صورت نیاز به ساخت یک اکانت گوگل نیز دارد. برخی از این ابزارها هم پولی هستند و شما باید برای استفاده از آن‌ها حق اشتراکی را پرداخت کنید؛ اما معمولا این ابزارها نسخه رایگان هم در اختیار شما می‌گذارند که با محدودیت‌هایی همراه است که در این صورت می‌توانید چندین بار با یک حساب کاربری جدید به این ابزارها وارد شوید و عکس‌های خود را به طور کاملا رایگان بسازید. 

سخن آخر 

در این مقاله از شرکت برنامه نویسی با بررسی ابزارهای تولید عکس با هوش مصنوعی همراه شما بودیم. لازم به ذکر است که امروزه ابزارهای هوش مصنوعی مدام در حال پیشرفت هستند و بهتر است تا دست از تحقیق درباره آن‌ها بر ندارید و برخی از آن‌ها را برای خود به کار بگیرید.

 شما می‌توانید از ابزارهای هوش مصنوعی در حوزه‌هایی مثل تولید محتوا، طراحی اپلیکیشن و طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید و به کار خود سرعت ببخشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *