فریم ورک جنگو Django چیست؟چه کاربرد و ویژگی هایی دارد؟

فریم ورک DJANGO

جنگو یک فریم ورک منبع باز برای برنامه‌های کاربردی تحت وب است که بر پایه زبان پایتون (یکی از زبان‌های اصلی توسعه وب) قرار دارد. اهداف اصلی آن عبارتند از سادگی، انعطاف‌پذیری، قابلیت اطمینان، و مقیاس پذیری.

علاوه بر این، Django یک رابط CRUD ایجاد می‌کند (ایجاد، خواندن، نوسازی و حذف) که پیکربندی شده با مدل‌های مدیریتی و تولید شده از طریق درون‌گرایی میباشد. از CRUD برای توصیف فرمان‌های پایه پایگاه‌داده استفاده می‌کند؛ به این معنی است که مشاهده، تغییر و جستجوی اطلاعات را تسهیل می‌کند.

مشخصه های جانگو

Django سیستم نام گذاری خود را برای هر نوع کارکرد و مولفه‌ ای دارد (به عنوان مثال، پاسخ‌های اچ تی تی پی “views”نامیده می‌شوند). همچنین یک پنل مدیریتی که کار کردن با آن آسان‌تر از لاراول و یا Yii است. سایر ویژگی‌های فنی جنگو عبارتند از:

 • سینتکس ساده
 • وب سرور خودش است
 • معماری هسته MVC 
 • باتری‌ها شامل تمام موارد ضروری مورد نیاز برای حل مسائل مشترک هستند.
 • یک ORM (شی رابطه‌ای mapper)است.
 • کتابخانه HTTP
 • پشتیبانی میان افزار
 • یک چارچوب تست واحد زبان پایتون.

امنیت بالا

امنیت نیز از اولویت بالایی در جانگو برخوردار است. این سیستم یکی از بهترین سیستم‌های امنیتی خارج از کادر را دارد و به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا از مسائل امنیتی مشترک اجتناب کنند، از جمله

clickjacking,

cross-site scripting,and

SQL injection.

Django فورا وصله‌های امنیتی جدیدی را آزاد می‌کند. این فریم ورک معمولا نسبت به دیگر فریم ورک ها اولین است که به آسیب‌پذیری و سایر چارچوب‌ها واکنش نشان می‌دهد.

 

 

این فریم ورک برای هر پروژه وبی مناسب است

با Django، شما می‌توانید با پروژه‌هایی با هر اندازه و ظرفیت، چه یک وب سایت ساده و یا یک برنامه وب با بار بالا مقابله کنید. چرا از Django برای پروژه استفاده می‌کنید؟چون:

این کار به طور کامل با چیزهای اضافی و مقیاس پذیر پر شده‌است، بنابراین می‌توانید طوری برنامه نویسی کنید که ترافیک سنگین و حجم زیادی از اطلاعات را کنترل کند.

کراس پلتفرم است، به این معنی که پروژه شما می‌تواند برای Mac، لینوکس یا کامپیوتر استفاده شود.

با اکثر پایگاه‌های داده اصلی کار می‌کند و اجازه استفاده از یک پایگاه اطلاعاتی را می‌دهد که در یک پروژه خاص، یا حتی پایگاه‌های داده متعدد در همان زمان مناسب است.

به خوبی تاسیس شده‌است

Django بر اساس زمان و ترافیک مورد آزمایش قرار گرفته است. دارای جامعه حامی است که از طریق فروم های متعدد، کانال‌ها و وب سایت‌های اختصاصی به آن دسترسی پیدا کرده‌اند. کمک گرفتن در زمانی که یک تابع مشکل‌دار در کد وجود دارد، و یافتن توسعه دهندگان در صورت تمایل شرکت شما به دنبال کردن پروژه بعدی در Django آسان است.

Django با اسناد فوق‌العاده شروع به کار کرد، بهترین فریم ورک منبع باز نسبت به دیگر فریم ورک ها و هنوز هم در سطح بالایی نگهداری می‌شود، به همراه وظایف و راه‌حل‌های جدید به روز می‌شود، بنابراین شما می‌توانید به راحتی با تغییرات سازگار شوید.

شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هر مساله‌ای با این فریم ورک به محض بوجود آمدن آن‌ها حل خواهد شد. این نرم‌افزار به طور مداوم به روز شده و بسته‌های جدید برای کار با Django راحت‌تر از قبل عرضه می‌شوند.

چرا جنگو ؟

 • سریع و ساده است؛ یکی از اهداف اصلی Django ساده‌سازی کار برای توسعه دهندگان است. 
 • اصول توسعه سریع؛ به این معنی است که توسعه دهندگان می‌توانند بیش از یک تکرار را در یک زمان بدون شروع کل برنامه از صفر انجام دهند.
 • فلسفه تکراری ندارد؛ که به این معنی است که توسعه دهندگان می‌توانند از کد موجود استفاده کنند و بر روی کد منحصر به فرد دیگر تمرکز کنند.
 • سایت‌هایی مهمی مانند Instagram ،Disqus ،Mozilla ،Bitbucket ،National Geographic و Last.fm از فریم ورک جنگو استفاده می‌کنند.

جهت سفارش و یا اطلاع از هزینه ساخت اپلیکیشن با ما تماس حاصل نمایید.

09339017809

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *