حقوق برنامه نویس وب چقدر است و عوامل موثر در آن

حقوق برنامه نویسان

برنامه نویسی وب یکی از مشاغل پرطرفدار در تمام کشورهاست که در ایران نیز علاقه مندان به خود را دارد. این شغل جز مشاغل رده بالا در ایران و دیگر کشورهاست. در مورد حقوق برنامه نویس وب در این مقاله بیشتر توضیح خواهیم دارد در ادامه همراه ما باشید؛

آینده برنامه نویسی وب در ایران چگونه است؟

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، شهرها و کشورها به مشاغلی مانند برنامه نویس وب نیاز دارند و روز به روز این تقاضا بالاتر می‌رود. شغل برنامه نویسی وب در تمام کشورها دارای رتبه بالایی سات و این شغل در ایران نیز آنطور که باید شاید از آن استقبال نمی‌شود و برخی از شرکت‌ها مانند کارمندهای معمولی با برنامه نویسان وب برخورد می‌کنند.

حقوق برنامه نویس وب چقدر است؟

اگر شما به دنیای برنامه نویسی و به خصوص برنامه نویسی وب علاقه دارید، حتما این سوال را از خود پرسیده‌اید که حقوق یک برنامه نویس وب چقدر است و چه عواملی روی آن تاثیر گذار است؟

درآمد برنامه نویس وب به فاکتورهایی که در ادامه توضیح می‌دهیم بستگی دارد؛

میزان تخصص

از اولین فاکتورهای مشخص کننده درآمد برنامه نویس تخصص آن است. اگر در زمینه برنامه نویسی تخصصی نداشته باشید بنابراین برنامه نویس به حساب نمی‌آید و درآمدی نیز در این زمینه نخواهید داشت.

برای اینکه بتوانید تخصص خود را در برنامه نویسی وب بالا ببرید، سعی کنید اطلاعات خود را در این باره بالا ببرید و هر روز اطلاعات بیشتری از این شغل به دست آورید.

رزومه

از دیگر فاکتورهایی که تعیین کننده میزان حقوق شماست، رزومه ای است که تهیه کرده اید. یک برنامه نویسی وب باید یک رزومه قوی داشته باشد در غیر این صورت نمی تواند نظر کارفرما را به خود جلب کند.

ممکن است تجربه شما بالا باشد اما رزومه شما به اندازه کافی قوی نباشد که این ضعف بزرگی برای برنامه نویس است.

سابقه

در صورتی که انتظار حقوق بالایی داشته باشید باید در کنار آن سابقهه کاری بالایی نیز داشته باشید و در صورتی سابقه کاری شما بالا میرود که به اندازه کافی مهارت و تخصص داشته باشید.

افرادی که برای اولین بار است میخواهند برنامه نویسی وب را شروع کنند قطعا در آن بسیار کمتری را نسبت به افرادی دارند که سابقه بالاتری دارند.

زبان برنامه نویسی

درآمد یک برنامه نویس وب به شدت به نوع زبانی که کار میکند بستگی دارد. زبان هایی که در ایران استفاده بیشتری دارند مانند سی شارپ، PHP، پایتون و … درآمد های بسیار بالاتری نسبت به زبان های دیگر که کاربرد چندانی البته در کشور ایران دارند، دارند.

جایگاه شغلی

یکی از شاخص های دیگر در درآمد برنامه نویسی وب جایگاه شغلی است. به عنوان مثال فرد رد جایگاه مدیر پروژه وضعیت درآمدی بهتری نسبت به افراد دیگر در آن شغل دارد و یا فرد به عنوان برنامه نویسی ارشد از درآمد بالاتری نسبت به کارشناس برنامه نویس برخوردار است.

شرکت

فاکتور بعدی در تعین درآمد برنامه نویس، شرکت است. به طور مثال دو برنامه نویس وب دارای تخصص یکسان در شرکت های مختلفی کار میکنند که میزان درآمد آنها با یکدیگر فرق دارد و دلیل آن هم شرکت آنهاست

برخی از شرکت های حقوق جذابی را برای برنامه نویسان خود و برخی در حد حقوق کارمندی برای انها در نظر گرفته اند.

البته فراموش نکنید اگر در ابتدای کار هستید با حداقل حقوق‌ها هم کنار بیایید چون می‌توانید رزومه کاری خود را بسازید.

مدارک دانشگاهی و آموزشگاهی

برخی از شرکت‌ها برای تعیین حقوق برنامه نویس وب، مدارک دانشگاهی هم بررسی می‌کنند. این فاکتور در بیشتر شرکت‌ها گزینه مهمی نیست و شرکت‌های برتر به رزومه و سابقه افراد نگاه می‌کنند.

 شهر

شهر و کشور نیر در تعیین درآمد برنامه نویسی تاثیر زیادی دارد. به عنوان مثال فرد در شهر یزد دارای حقوق کمتری نسبت به برنامه نویسی است که در تهران کار می‌کند البته با همان تخصص و سابقه پس شرکت برنامه نویسی که در آن فعالیت دارید مهم است.

جهت سفارش و یا اطلاع از هزینه طراحی اپلیکیشن با ما تماس حاصل نمایید.

09339017809

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *