بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب

برنامه نویسی تحت وب

امروزه شاهد پیشرفت های بزرگ مربوط به تکنولوژی و برآورده کردن نیازهای رو به رشد محیط های کسب و کار مدرن هستیم . این فرصت برای افراد ایجاد شده است که بتوانند بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب را انتخاب کنند.
طراحی وب سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی انجام میشود که هر یک خصوصیات و ویژگی ای خود را دارد.  در ادامه وب نگاه شرکت برنامه نویسی به معرفی زبان های تحت وب که محبوبیت بیشتری نیسبت به بقیه دارد میپردازد؛

قبل از انتخاب هر زبانی باید در مورد آن به صورت کامل تحقیق کنید و سپس به یادگیری زبان برنامه نویسی اقدام کنید.

بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب

1-جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت و پاتون همیشه در رقابت نزدیک به یکدیگرهستند. در طول چند سال گذشته، جاوا اسکریپت خود را در صدر فهرست توسعه برنامه های وب قرار داده‌است. شرکت‌ها اکنون به دنبال خدمات توسعه وب بیشتر برای طراحی مجدد برنامه‌های خود هستند.

جاوا اسکریپت با هر دو HTML و CSS کار می‌کند تا کاربردهای تعاملی بیشتری ارایه دهد. در حالی که همه زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر تقریبا ثابت مانده‌اند و پیشرفت چندانی نداشته اند.
ممکن است در مورد جاوا اسکریپت چیزهای شنیده باشید و فکر کنید که به گونه‌ای به جاوا مربوط است؛ در صورتی که اینطور نیست.

۲. پایتون


یکی از رایج ترین زبان های برنامه نویسی است که برای توسعه وب سیار مناسب است . زبان پایتون به راحتی به دیتابیس متصل میشود . در این زبان شما میتوانید هر چیزی را توسعه دهید.

همچنین کتابخانه استاندارد و سازگاری آن با سیستم‌های بزرگ آن را برای توسعه دهندگان برنامه‌های تجاری مفید می‌سازد. یاد گرفتن این زبا سیار آسان است و به همین دلیل در بین محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است.

۳. جاوا


جاوا با جاوا اسکریپت متفاوت است . جاوا استانداردهایی دارد که با یک بار نوشتن در همه پلتفرم ها میتوان از آن استفاده کرد؛ همین موجب محبوبیت آن شده است.

جاوا یک زبان هدف گرا و همزمان است. این یک زبان کاملا هدفمند است که بر روی هر پلتفرم و با چند وابستگی تا آنجا که ممکن است اجرا می‌شود. کد زمانی اجرا در ماشین مجازی جاوا (JVM)به عنوان کد ترجمه‌شده کار می‌کند.

۴.++ C

 

زبان C + + علی‌رغم وجود زبان برنامه‌نویسی تازه‌کار، آن را به لیست ۷ زبان برنامه‌نویسی برتر برای توسعه برنامه‌های کاربردی تبدیل می‌کند. هم چنین به عنوان زبان معیار شناخته می‌شود چون باعث توسعه شی گرا می‌شود.

۵. C


در صورتی که به دنبال یک زبان پایه اصلی میگردید این زبان بهترین زبان برنامه نویسی است. زبان سی یک زبان سطح بالاست که پیچیده تر از سی پلاس پلاس است. بیشتر توسعه دهندگان برای توسعه وب و برنامه های کاربردی از این زبان استفاده میکنند.
این زبان برای برنامه های تجاری و بیزینسی زبان خوبی است.

۶. PHP


این زبان از زبان های برنامه نویسی تحت وب است که در رده ششم قرار دارد. به کمک آن میتوان به راحتی دیتابیس را بسازید و مدیریت کنید . زبان پی اچ پی یک زبان متن باز است که هر ورزه در حال پیشرفت و بهبود میباشد .

۷. پرل


پرل زمان زیادی است که ساخته شده است که در ابتدا برای تغییر متن استفاده میشد اما در حال حاضر برای توسعه وب و مدیریت شبکه به کار برده میشود .
سرعت این زبان برای ایجاد برنامه های کاربردی بالاست و سطح آن بالاست.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *