اشتباهات سئو چیست؟ مهم ترین اشتباهات رایج در سئو

اشتباهات رایج در سئو

سئو سایت یکی از موضوعات مهم برای کسب و کارهای آنلاین است. در صورت رعایت و به روز بودن سئو می‌توان رتبه خوبی را در گوگل داشته باشید و از رقبای خود پیشی بگیرید ولی اگر قوانین سئو را نادیده بگیرید هیچ وقت نمی‌توانید کاربران را به سایت خود جذب کنید و برای آنها برندی معتبر سازید. در ادامه وب نگاه مهم‌ترین اشتباهات رایج در سئو را شرح داده‌ایم با دقت آن‌ها را بخوانید و روی صفحات خود اعمال کنید؛

رایج‌ترین اشتباهات سئو

1-استفاده نکردن از گوگل آنالیتیکس برای دیدن تغییرات آمار سایت

analytics یکی از ابزارهای کاربردی برای سئو می‌باشد به طور مثال به راحتی می‌توانید ببینید از کجا و توسط چه کلمه‌ای ترافیک جذب کرده‌اید و برعکس چه کلماتی ترافیک دریافت نکردند و چی بهتر از این برای شما اهمیت دارد!

2-بهبود نیافتن لوکال سئو

اگر کسب و کار تازه‌ای راه اندازه کردید که روی مشتریان و شهر و منطقه خاصی تمرکز کرده‌اید لوکال سئو بسیار مهم است.
بنابراین با کلمه کلیدی همراه با یک منطقه خاص شروع کنید و آن را در عنوان سئو و متی خود قرار دهید. در ضمن در لوکال سئو حتما باید آدرس و شماره تلفن هم قید شود.

3-انتخاب نادرست کلمه کلیدی

این موضوع بسیار مهمی در سئو می‌باشد که خیلی‌ها به آن توجه نمی‌کنند.

شما باید به دنبال کلمات کلیدی باشید که همیشه برای خود مخاطب دارند و یا با دیدن آن عناوین جذب آن می‌شوند. ممکن است بگویید که با انتخاب آنها چقدر طول میکشد که به صفحه اول گوگل برسید ؟ خوب بهتره بگوییم که این موضوع به سختی کلمات و رقابت بین آنها بستگی دارد.
یک سئوکار باید بداند که در ابتدای کار نمیتوان در کلماتی مانند طراحی وب سایت و یا سئو سایت در صفحه اول گوگل باشد.
بلکه باید در کلماتی که آیانتر هستند و به آن مربوط میشود به راحتی می تواند رتبه بگیرد و کلمات سخت تر بعد از چند ماه یا سال شروع به کار سایت باید اقدام شوند.

4-نداشتن عنوان منحصر به فرد و متا توضیحات

برخی از سایت‌ها برای همه صفحات خود از عناوین مختص برند خود به صورت یکسان استفاده می‌کنند که این کار کاملا اشتباه است. هر صفحه باید عنوان سئو منحصر به فردی راجع به موضوع خود داشته باشد. متا دیسکریپشن نیز مانند عنوان سئو اهمیت دارد و باید 160 کاراکتر را در برگیرد.
صفحات شما باید توضیحات خوبی داشته باشند که کاربران روی آن‌ها کلیک کنند. آن همچنین باید شامل کلمه کلیدی باشد.

5-استفاده نکردن از انکر تکست برای لینک های داخلی

حتما تا حالا دیده‌اید که از عباراتی مانند اینجا، این پست کلیکی کنید!
از دید سئو این کار یعنی زمان را هدر دادن و بدرد نخور بودن.
بنابراین اگر از کلماتی که در بالا گفته شد استفاده می‌کنید سعی کنید حتما هم معنی کلمه کلید را در ادامه آن بیاورد.

6- استفاده از انکر تکست های یکسان

بهبود انکر تکست در سئو بسیار مهم باشد. سعی کنید از انکر تکست‌های مختلفی استفاده کنید. انکر تکست یکسان علاوه بر اینکه برای خواننده‌ها مسخره به نظر می‌آید باری سئو نیز مضر می‌باشد. بنابراین سعی کنید آنها را با یکدیگر و معانی مختلف میکس کنید و حداقل 50 درصد آنها را تغییر دهید.

7-تمرکز روی تعداد لینک ها به جای کیفیت لینک

راه‌های زیادی برای جمع آوری لینک‌ها وجود دارد این در حالی ثایت که شما باید تمرکز خود را روی کیفیت لینک‌ها بگذارید نه تعداد آنها.
یک لینک از یک سایت با ارزش مهمتر از صدها لینک از سایت‌های بی ارزش است. ممکنه به دست آوردن همچین سایت‌هایی سخت باشد ولی اینطور است که گوگل به آنها اعتماد پیدا می‌کند و رتبه آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

در حالی که راه‌های بسیار ساده برای گرفتن حجم بالایی از پیوندها وجود دارد، معمولا باید تاکید بیشتری بر کیفیت داشته باشید.

8-استفاده از محتوای بسیار ضعیف

یکی از راه‌ها برای ایجاد محتوای با کیفیت پرداخت هزینه به نویسنده‌هاست که به طور اختصاصی برای شما مقاله بنویسند. بنابراین استفاده از محتوای ضعیف نه تنها جلوه خوبی برای خواننده نداد و سایت را ترک می‌کند بلکه این موضوع برای سئو نیز اصلا خوب نیست و باعث افت شدید سایت می‌شود.

9-عدم ایجاد لینک برای محتوای با ارزش

یکی از خبرای بد این است که محتواهای با ارزش به یکدیگر لینک داده نمی‌شود. اگر شما می‌خواهید مردم سایت شما را به دیگران به اشتراک بگذارند باید محتواهای تاپ و با ارزش را ایجاد کنید و به یکدیگر لینک بدهید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *