مهم ترین اشتباهات رایج در سئو و بهبود آنها

اشتباهات رایج در سئو

سئو سایت یکی از موضوعات مهم برای کسب و کارهای آنلاین است. در صورت رعایت و به روز بودن سئو میتوان رتبه خوبی را در گوگل داشته باشید و از رقبای خود پیشی بگیرید ولی اگر قوانین سئو را نادیده بگیرید هیچ وقت نمی توانید کاربران را به سایت خود جذب کنید و برای آنها برندی معتبر سازید. در ادامه وب نگاه مهم ترین اشتباهات رایج در سئو را شرح داده ایم با دقت آنها را بخوانید و روی صفحات خود اعمال کنید؛

مهم ترین اشتباهات رایج در سئو

1-استفاده نکردن از گوگل آنالیتیکس برای دیدن تغییرات آمار سایت

analytics یکی از ابزارهای کاربردی برای سئو میباشد به طور مثال به راحتی می توانید ببینید از کجا و توسط چه کلمه ای ترافیک جذب کرده اید و برعکس چه کلماتی ترافیک دریافت نکردند و چی بهتر از این برای شما اهمیت دارد!

2-بهبود نیافتن لوکال سئو

اگر کسب و کار تازه ای راه اندازه کردید که روی مشتریان و شهر و منطقه خاصی تمرکز کرده اید لوکال سئو بسیار مهم است.
بنابراین با کلمه کلیدی همراه با یک منطقه خاص شروع کنید و آن را در عنوان سئو و متی خود قرار دهید . در ضمن در لوکال سئو حتما باید آدرس و شماره تلفن هم قید شود.

3-انتخاب نادرست کلمه کلیدی

این موضوع بسیار مهمی در سئو میباشد که خیلی ها به آن توجه نمی کنند.

شما باید به دنبال کلمات کلیدی باشید که همیشه برای خود مخاطب دارند و یا با دیدن آن عناوین جذب آن میشوند. ممکن است بگویید که با انتخاب آنها چقدر طول میکشد که به صفحه اول گوگل برسید ؟ خوب بهتره بگوییم که این موضوع به سختی کلمات و رقابت بین آنها بستگی دارد.
یک سئوکار باید بداند که در ابتدای کار نمیتوان در کلماتی مانند طراحی وب سایت و یا سئو سایت در صفحه اول گوگل باشد.
بلکه باید در کلماتی که آیانتر هستند و به آن مربوط میشود به راحتی می تواند رتبه بگیرد و کلمات سخت تر بعد از چند ماه یا سال شروع به کار سایت باید اقدام شوند.

4-نداشتن عنوان منحصر به فرد و متا توضیحات

برخی از سایت ها برای همه صفحات خود از عناوین مختص برند خود به صورت یکسان استفاده میکنند که این کاتر کاملا اشتباه است. هر صفحه باید عنوان سئو منحصر به فردی راجع به موضوع خود داشته باشد. متا دیسکریپشن نیز مانند عنوان سئو اهمیت دارد و باید 160 کاراکتر را در برگیرد.
صفحات شما باید توضیحات خوبی داشته باشند که کاربران روی آنها کلیک کنند. آن همچنین باید شامل کلمه کلیدی باشد .

5-استفاده نکردن از انکر تکست برای لینک های داخلی

حتما تا حالا دیده اید که از عباراتی مانند اینجا، این پست کلیکی کنید.!
از دید سئو این کار یعنی زمان را هدر دادن و بدرد نخور بودن.
بنابراین اگر از کلماتی که در بالا گفته شد استفاده می کنید سعی کنید حتما هم معنی کلمه کلید را در ادامه آن بیاورد.

اگر در مورد  سئو داخلی میخواهید بدانید مقاله فاکتورهای مهم سئو داخلی را بخوانید.

6- استفاده از انکر تکست های یکسان

بهبود انکر تکست در سئو بسیار مهم باشد. سعی کنید از انکر تکست های مختلفی استفاده کنید. انکر تکست یکسان علاوه بر اینکه برای خواننده ها مسخره به نظر می آید باری سئو نیز مضر می باشد. بنابراین سعی کنید آنها را با یکدیگر و معانی مختلف میکس کنید و حداقل 50 درصد آنها را تغییر دهید.

7-تمرکز روی تعداد لینک ها به جای کیفیت لینک

راه های زیادی برای جمع آوری لینک ها وجود دارد این در حالی تایت که شما باید تمرکز خود را روی کیفیت لینک ها بگذارید نه تعداد آنها.
یک لینک از یک سایت با ارزش مهمتر از صدها لینک از سایت های بی ارزش است. ممکنه به دست آوردن همچین سایت هایی سخت باشد ولی اینطور است که گوگل به آنها اعتماد پیدا میکند و رتبه آنها را بهبود میبخشد.

در حالی که راه‌های بسیار ساده برای گرفتن حجم بالایی از پیوندها وجود دارد، معمولا باید تاکید بیشتری بر کیفیت داشته باشید.

مقاله اهمیت سئو خارجی برای رتبه گرفتن در گوگل .

8-استفاده از محتوای بسیار ضعیف

یکی از راه ها برای ایجاد محتوای با کیفیت پرداخت هزینه به نویسنده هاست که به طور اختصاصی برای شما مقاله بنویسند. بنابراین استفاده از محتوای ضعیف نه تنها جلوه خوبی برای خواننده نداد و سایت را ترک میکند بلکه این موضوع برای سئو نیز اصلا خوب نیست و باعث افت شدید سایت میشود.

تکنیک های تولید محتوای با کیفیت

9-عدم ایجاد لینک برای محتوای با ارزش

یکی از خبرای بد این است که محتواهای با ارزش به یکدیگر لینک داده نمی شود.اگر شما میخواهید مردم سایت شما را به دیگران به اشتراک بگذارند باید محتواهای تاپ و با ارزش را ایجاد کنید و به یکدیگر لینک بدهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.