سئو سایت فروشگاهی | 7 راز مختص سایت های فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

هر فردی با راه اندازی سایت فروشگاهی به راحتی می‌تواند میزان فروش محصولات خود را به مرور زمان افزایش دهد البته به شرطی که سئو سایت فروشگاهی را رعایت کند. اگر شما جز افرادی هستید که به تازگی سایت فروشگاهی طراحی کرده‌اید و می‌خواهید در گوگل رتبه بهتری را کسب کنید، پیشنهاد می‌دهیم تا آخر این مقاله همراه وب نگاه باشید؛

سئو فروشگاهی به چه معناست

با کمک اصول تعیین شده برای سایت‌های فروشگاهی می‌توانید بازدید و ترافیک سایت را افزایش داده و افزایش رتبه در گوگل داشته باشید؛ اما تفاوت بهینه سازی سایت فروشگاهی با سایت‌های معمولی در چیست؟

تفاوت سئو سایت فروشگاهی و دیگر سایت ها

سئو برای کلیه سایت‌ها قوانین یکسانی دارد اما درخصوص سایت‌های فروشگاهی علاوه بر مواردی که در سئو باید رعایت شود، مواد دیگری نیز وجود دارند که نباید نادیده گرفته شوند؛ در ادامه به موارد اشاره شده می‌پردازیم.

کلمات کلیدی برای فروشگاه اینترنتی

در سایت‌های فروشگاهی به دلیل وجود محصولات مشابه ممکن است در انتخاب کلمات کلیدی با مشکل روبرو شوید. برای رفع این مشکل بهتر است از دسته بندی های مختلف استفاده کنید؛ کاربران سایت دقت زیادی روی دسته بندی ها دارند بنابراین برای سازماندهی بهتر روی دسته بندی محصولات تمرکز کنید.

استفاده به جا از برچسب ها

همانطور که می‌دانید استفاده نادرست از برچسب‌های بی ربط موجب ایجاد صفحات اسپم میشود و با بالا رفتن تعداد صفحات اسپم شده ممکن است سایت با مشکلات جدی رو به رو شود. بنابراین برچسب های مرتبط در تعداد مناسب به کار ببرید.

وبلاگ

یکی از عوامل موثر در بهبود سئو سایت، به روز رسانی محتوا و اضافه کردن موضوعات جدید مربوط به سایت می باشد؛ علاوه بر رعایت اصول سئو میتوانید با وبلاگ نویسی، تعداد بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت سایت خود جذب کنید. بنابراین یکی از نکات مهم در هر سایتی به خصوص سایت های فروشگاهی به دلیل اینکه ممکن است زمانی برسد که دیگر محصولی وجود نداشته باشد که وارد سایت شود، بخش وبلاگ می باشد که حتما در باید در نظر داشته باشید.

آنالیز کردن رقبای فروشگاهی

بخش مهم سئو سایت، آنالیز و بررسی کردن فعالیت رقباست. برای اینکه بتوانید همیشه به روز باشید و از دیگران جا نمانید، سعی کنید همیشه آنها را زیر نظر داشته باشید. برای بررسی رقبا از ابزارهایی همچون MOZ و … استفاده کنید.

محصولات همراه با توضیحات کامل

تولید محتوا یکی از مهم‌ترین بخش های سئو می‌باشد. برای ایجاد تولید محتوای محصولات حتما جزئیات مربوط به آنها ذکر شود. برای دیدن نمونه توضیحات می‌توانید به سایت دیجی کالا و یا زنبیل مراجعه کنید.

در نظر داشتن لینک های شکسته

همانطور که می‌دانید رتبه یک سایت با داشتن لینک‌های شکسته به مرور زمان افت خواهد کرد. برای جلوگیری از لینک‌های شکسته حتما قبل از ایجاد URL، به آن فکر کنید و دیگر رقبا را در نظر داشته باشید.

برندسازی

برای اینکه بتوانید همیشه مشتریان خود را حفظ کنید باید در حوزه برندینگ فعالیت بیشتری داشته باشید. یک مشتری بعد از خرید محصول از شما در صورت راضی بودن حتما آن را همراه با برند شما به دیگران تبلیغ می‌کند که این خود موجب سرچ شدن برند شما در گوگل می‌شود.

هرینه سئو سایت فروشگاهی

تعرفه سایت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. به صفحه هزینه سئو برای آگاهی از عوامل مرتبط با تعرفه بهینه سازی سایت مراجعه کنید.

نتیجه گیری
وب نگاه پیشنهاد می‌کند در صورتی که در بهینه سازی سایت تجربه‌ای دارید، حتما بهینه سازی سایت را به عهده متخصصین سئو بسپارید. برای دادن سفارش می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.